Carlsson ML 320 CDI: Exkluzivní základ

Známý tuner Carlsson se tentokrát nezaměřil na vrcholnou verzi modelu, ale na nejprodávanější motorizaci. Jaký je výsledek?

Mercedes a Carlsson, dvě nerozlučná jména jména. Ano, právě Carlsson patří spolu s Brabusem a Lorinserem mezi nejlepší úpravce automobilky. Ale to neznamená, že vždy musí jít o to nejdražší a nejexkluzivnější, co v dané řadě Mercedes nabízí. Příkladem toho může být právě toto ML, které si Carlsson pro své úpravy vybral ve verzi s třílitrovým nafťákem pod kapotou a nazval ho CD 32.

Ano, můžete namítat, že o nejslabší verzi nejde, na trhu je ještě ML 280 CDI, jenomže je to stejný třílitr, jen se sníženým výkonem o 35 koní. Verze 320 CDI dává v základu výkon 165 KW/225 k při 3800 ot./min., točivý moment pak vrcholí na hodnotě 510 Nm dostupných v pásmu 1600-2800 otáček. Díky přeprogramované řídící jednotce se podařilo z motoru vydolovat dalších 44 koní navíc, takže ve výsledku máme k dispozici výkon 198 kW/269 k, točivý moment pak vzrostl na 612 Nm.

Další úpravy zahrnují nové koncovky výfuku, obrovitá 22“ kola nebo zcela přepracované nárazníky. Je třeba říct, že „emelku“ to sluší a tuner to v žádném směru nepřeplácal, jak je tomu někdy (hlavně u jiných úpravců) zvykem. Technickou lahůdkou je také nový systém odpružení C-Tronic, který je regulovatelný, ale v nejnižším nastavení je vůz až o 40 mm blíž k silnici. Carlsson nezapomněl ani na interiér, kde si našly místo jen ty nejkvalitnější materiály – kůže, alcantara, karbon nebo dřevo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Carlsson CD 32

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků