Carlsson ML 320 CDI: Exkluzivní základ

Známý tuner Carlsson se tentokrát nezaměřil na vrcholnou verzi modelu, ale na nejprodávanější motorizaci. Jaký je výsledek?

Mercedes a Carlsson, dvě nerozlučná jména jména. Ano, právě Carlsson patří spolu s Brabusem a Lorinserem mezi nejlepší úpravce automobilky. Ale to neznamená, že vždy musí jít o to nejdražší a nejexkluzivnější, co v dané řadě Mercedes nabízí. Příkladem toho může být právě toto ML, které si Carlsson pro své úpravy vybral ve verzi s třílitrovým nafťákem pod kapotou a nazval ho CD 32.

Ano, můžete namítat, že o nejslabší verzi nejde, na trhu je ještě ML 280 CDI, jenomže je to stejný třílitr, jen se sníženým výkonem o 35 koní. Verze 320 CDI dává v základu výkon 165 KW/225 k při 3800 ot./min., točivý moment pak vrcholí na hodnotě 510 Nm dostupných v pásmu 1600-2800 otáček. Díky přeprogramované řídící jednotce se podařilo z motoru vydolovat dalších 44 koní navíc, takže ve výsledku máme k dispozici výkon 198 kW/269 k, točivý moment pak vzrostl na 612 Nm.

Další úpravy zahrnují nové koncovky výfuku, obrovitá 22“ kola nebo zcela přepracované nárazníky. Je třeba říct, že „emelku“ to sluší a tuner to v žádném směru nepřeplácal, jak je tomu někdy (hlavně u jiných úpravců) zvykem. Technickou lahůdkou je také nový systém odpružení C-Tronic, který je regulovatelný, ale v nejnižším nastavení je vůz až o 40 mm blíž k silnici. Carlsson nezapomněl ani na interiér, kde si našly místo jen ty nejkvalitnější materiály – kůže, alcantara, karbon nebo dřevo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Carlsson CD 32

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků