Carlsson CK35 K je rychlejší a krásnější SL 350

Německá firma Carlsson Autotechnik GmbH je známá nejen svými špičkovými úpravami zejména luxusních vozidel, mezi nimiž se specializuje především na auta Mercedes-Benz, ale také vysokou kvalitou svých produktů. Krédem, kterého se firma známá i ze závodních okruhů drží, je naprostá individualita a přizpůsobení se zákazníkům, což ostatně symbolizuje firemní slogan: „Jděte svou vlastní cestou“. O tom, že tato slova mají opodstatnění, svědčí mimo jiné i vlastní vývojové centrum, vybavené nejnovějšími technologiemi a týmem zkušených inženýrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SL 350

Jejich poslední novinkou je úprava vozu Mercedes-Benz SL 350 (popř. S 350), kde toto kupé dostalo nový přepracovaný motor V6 o objemu 3,7 litrů. Přidán byl předělaný kompresor s mezichladičem vzduchu. Technici změnili sání a přeprogramované řídící jednotce odpovídá také nový výfukový systém.

Takto upravený motor s kompresorem přidá k původní síle 245 koní nových 85 koníků a maximální točivý moment se zvedne o 70 Nm na 420 Nm. Carlsson CK 35 K se svými 330 koňskými silami zvládne sprint z nuly n 100km/h za 6,2 sekund a maximální rychlost se vyšplhá na 268 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Carlsson CK35 K; motor V6 o obejmu 3,7 a silou 330 koní

Úpravy se lehce dotkly i karoserie a podvozku. Vpředu je nový spoiler s xenonovými mlhovkami a přidány byly sportovnější tlumiče kol. Všechny kovové doplňky jsou pochromované a naleznete na nich emblém firmy Carlsson.

Za zmínku rozhodně stojí i krásná litá kola. Výroba těchto ráfků z lehkých slitin je jedno celé odvětví firmy Carlsson. Musíte si však sáhnout hluboko do kapsy, protože např. luxusní sada dvacetipalcových ráfků Vás příjde zhruba na 330.000 korun.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky