Carlsson CK35 K je rychlejší a krásnější SL 350

Německá firma Carlsson Autotechnik GmbH je známá nejen svými špičkovými úpravami zejména luxusních vozidel, mezi nimiž se specializuje především na auta Mercedes-Benz, ale také vysokou kvalitou svých produktů. Krédem, kterého se firma známá i ze závodních okruhů drží, je naprostá individualita a přizpůsobení se zákazníkům, což ostatně symbolizuje firemní slogan: „Jděte svou vlastní cestou“. O tom, že tato slova mají opodstatnění, svědčí mimo jiné i vlastní vývojové centrum, vybavené nejnovějšími technologiemi a týmem zkušených inženýrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz SL 350

Jejich poslední novinkou je úprava vozu Mercedes-Benz SL 350 (popř. S 350), kde toto kupé dostalo nový přepracovaný motor V6 o objemu 3,7 litrů. Přidán byl předělaný kompresor s mezichladičem vzduchu. Technici změnili sání a přeprogramované řídící jednotce odpovídá také nový výfukový systém.

Takto upravený motor s kompresorem přidá k původní síle 245 koní nových 85 koníků a maximální točivý moment se zvedne o 70 Nm na 420 Nm. Carlsson CK 35 K se svými 330 koňskými silami zvládne sprint z nuly n 100km/h za 6,2 sekund a maximální rychlost se vyšplhá na 268 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Carlsson CK35 K; motor V6 o obejmu 3,7 a silou 330 koní

Úpravy se lehce dotkly i karoserie a podvozku. Vpředu je nový spoiler s xenonovými mlhovkami a přidány byly sportovnější tlumiče kol. Všechny kovové doplňky jsou pochromované a naleznete na nich emblém firmy Carlsson.

Za zmínku rozhodně stojí i krásná litá kola. Výroba těchto ráfků z lehkých slitin je jedno celé odvětví firmy Carlsson. Musíte si však sáhnout hluboko do kapsy, protože např. luxusní sada dvacetipalcových ráfků Vás příjde zhruba na 330.000 korun.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků