Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

V kauze bývalého šéfa aliance Renault-Nissan-Mitsubishi nastal nečekaný zvrat. Carlos Ghosn uprchl z Japonska, aby uniknul nespravedlnosti.

Kauza kolem Carlose Ghosna se táhne už od loňského listopadu. Bývalý šéf aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a bývalý předseda správní rady Nissanu byl tehdy zatčen v Japonsku kvůli podezření z finančních podvodů. Svou vinu od začátku popírá a celý spor označil za zmanipulovaný.

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Ghosn byl po čase propuštěn na kauci, přesto zůstával v Japonsku a byl ostře sledován. Podle ČTK nesměl například bez dozoru používat internet, kontaktovat manželku a přirozeně ani opustit Japonsko. To se mu ale podle nejnovějších zpráv povedlo.

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Zatím není jasné, jak k útěku Ghosna došlo, aktuálně se však nachází v Libanonu, tedy v jedné ze zemí, v nichž má státní občanství. Libanon zároveň nemá s Japonskem smlouvu o vydávání svých občanů. Podle francouzského listu Les Echos měl Ghosn přiletět do Libanonu soukromým letadlem z Turecka.

Carlos Ghosn rezignoval na svou vedoucí pozici v Renaultu. Už má náhradu

Carlos Ghosn rezignoval na svou vedoucí pozici v Renaultu. Už má náhradu

Podle Ghosna je do celé kauzy namočena část vedení Nissanu, které nesouhlasilo s plány o větším propojení s automobilkou Renault. V Japonsku prý byla Ghosnovi odpírána základní lidská práva. „Neuprchl jsem před spravedlností, unikl jsem před nespravedlností a politickým pronásledováním," uvedl Ghosn v prohlášení. „Konečně mohu svobodně komunikovat s médii a těšit se na začátek dalšího týdne," dodal.

Šéf Nissanu Carlos Ghosn byl v Japonsku zatčen! Pro finanční podvody

Šéf Nissanu Carlos Ghosn byl v Japonsku zatčen! Pro finanční podvody

„Mé zadržení je pobuřující a despotické. Je to pouze další pokus lidí z Nissanu mě umlčet klamáním státních zástupců. Chtějí mě snad zlomit? Mě nikdy nezlomí. Jsem nevinný“, sdělil dříve Ghosn po zatčení přes svého tiskového mluvčího.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 14 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků