Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

V kauze bývalého šéfa aliance Renault-Nissan-Mitsubishi nastal nečekaný zvrat. Carlos Ghosn uprchl z Japonska, aby uniknul nespravedlnosti.

Kauza kolem Carlose Ghosna se táhne už od loňského listopadu. Bývalý šéf aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a bývalý předseda správní rady Nissanu byl tehdy zatčen v Japonsku kvůli podezření z finančních podvodů. Svou vinu od začátku popírá a celý spor označil za zmanipulovaný.

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Ghosn byl po čase propuštěn na kauci, přesto zůstával v Japonsku a byl ostře sledován. Podle ČTK nesměl například bez dozoru používat internet, kontaktovat manželku a přirozeně ani opustit Japonsko. To se mu ale podle nejnovějších zpráv povedlo.

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

Zatím není jasné, jak k útěku Ghosna došlo, aktuálně se však nachází v Libanonu, tedy v jedné ze zemí, v nichž má státní občanství. Libanon zároveň nemá s Japonskem smlouvu o vydávání svých občanů. Podle francouzského listu Les Echos měl Ghosn přiletět do Libanonu soukromým letadlem z Turecka.

Carlos Ghosn rezignoval na svou vedoucí pozici v Renaultu. Už má náhradu

Carlos Ghosn rezignoval na svou vedoucí pozici v Renaultu. Už má náhradu

Podle Ghosna je do celé kauzy namočena část vedení Nissanu, které nesouhlasilo s plány o větším propojení s automobilkou Renault. V Japonsku prý byla Ghosnovi odpírána základní lidská práva. „Neuprchl jsem před spravedlností, unikl jsem před nespravedlností a politickým pronásledováním," uvedl Ghosn v prohlášení. „Konečně mohu svobodně komunikovat s médii a těšit se na začátek dalšího týdne," dodal.

Šéf Nissanu Carlos Ghosn byl v Japonsku zatčen! Pro finanční podvody

Šéf Nissanu Carlos Ghosn byl v Japonsku zatčen! Pro finanční podvody

„Mé zadržení je pobuřující a despotické. Je to pouze další pokus lidí z Nissanu mě umlčet klamáním státních zástupců. Chtějí mě snad zlomit? Mě nikdy nezlomí. Jsem nevinný“, sdělil dříve Ghosn po zatčení přes svého tiskového mluvčího.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 73 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků