Carlos Ghosn byl znovu zatčen. Tentokrát jde o znehodnocení peněz Nissanu

I přes neustálá obvinění Ghosn tvrdí, že je nevinný. I když jsou dosavadní obvinění nepodložená, přidalo se k nim nyní další.

Kauza kolem Carlose Ghosna, bývalého šéfa aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, začala pomalu chladnout. Jen pro rychlé připomenutí: čtyřiašedesátiletý Ghosn byl obviněn, že nezákonně nakládal s finančními prostředky společnosti a měl ve svých finančních výkazech zamlčovat a uměle snižovat své příjmy včetně odměn.

Chvíli po tom, co se objevila zpráva, že Ghosn dostane finanční kompenzaci za rok 2018 ve výši jednoho milionu eur, ovšem putuje opět do vazby. Již počtvrté! Tentokrát je obviněn z toho, že zaplatil jistému dealerovi částku 5 milionů eur z peněz Nissanu a část této sumy využil pro své vlastní potřeby.

„Mé dnešní zadržení je pobuřující a despotické. Je to pouze další pokus lidí z Nissanu mě umlčet klamáním státních zástupců. Proč mě neustále zadržují, chtějí mě snad zlomit? Mě nikdy nezlomí. Jsem nevinný z těchto přízemních obvinění“, sdělil Ghosn přes svého tiskového mluvčího.

To ještě není všechno. Celá kauza se totiž může brzy dotknout i Evropy. Renault totiž dokončuje interní vyšetřování, a zatím to sice nevypadá, že by se Ghosnovy aktivity dostaly až sem, ale některé procesy jsou stále diskutabilní.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (6) Další článek: Minitest Renault Megane 1.3 TCe EDC 103 kW: Malá motorová revoluce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,