Caparo T1 RRV Police: silniční formule v policejní uniformě

Caparo T1 RRV Police: silniční formule v policejní uniformě

V minulosti jsme se mohli setkat s policejním Lotusem Esprit, Lamborghini Gallardem, Porsche 911, nebo dokonce Spykerem C8, ale to jsou stále více či méně běžná auta. Co takhle skutečný extrém?

Něcím podobným je sportovní Caparo T1 RRV v barvách britské policie, které se již tento víkend představí v Londýně na akci MPH´07. Vůz se od běžné verze technicky nijak neliší, standardně disponuje 3,5 l vysokootáčkovým osmiválcem s výkonem 575 koní, který z klidu na 160 km/h vystřelí za 5 sekund. S těmito parametry by si na silnicích jen hodně těžko hledal sobě rovného soupeře. Snad krom kamionu, který by jej mohl i s posádkou zalisovat do silnice jak dotěrný hmyz...

Britští řidiči si však mohou vydechnout, protože se jedná o čistě prezentační kousek, který nebude nasazen do ostrého provozu. Ale kdo ví, britská policie je dost hloupá na to, aby si do svého autoparku pořídila i (pro své potřeby) takový nesmysl...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Caparo T1 RRV Police

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků