Caparo T1 RRV Police: silniční formule v policejní uniformě

Caparo T1 RRV Police: silniční formule v policejní uniformě

V minulosti jsme se mohli setkat s policejním Lotusem Esprit, Lamborghini Gallardem, Porsche 911, nebo dokonce Spykerem C8, ale to jsou stále více či méně běžná auta. Co takhle skutečný extrém?

Něcím podobným je sportovní Caparo T1 RRV v barvách britské policie, které se již tento víkend představí v Londýně na akci MPH´07. Vůz se od běžné verze technicky nijak neliší, standardně disponuje 3,5 l vysokootáčkovým osmiválcem s výkonem 575 koní, který z klidu na 160 km/h vystřelí za 5 sekund. S těmito parametry by si na silnicích jen hodně těžko hledal sobě rovného soupeře. Snad krom kamionu, který by jej mohl i s posádkou zalisovat do silnice jak dotěrný hmyz...

Britští řidiči si však mohou vydechnout, protože se jedná o čistě prezentační kousek, který nebude nasazen do ostrého provozu. Ale kdo ví, britská policie je dost hloupá na to, aby si do svého autoparku pořídila i (pro své potřeby) takový nesmysl...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Caparo T1 RRV Police

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků