Camaro Convertible: klasika v novém

Camaro patří k nejtradičnějším Amerikám minulého století a je dobře, že se opět vrátí na silnice. Nově i jako kabriolet. (nové foto)

Již během minulého roku se automobilka Chevrolet rozhodla, že nové Camaro pošle na silnice. A co více, jeho designem bude velmi blízký původnímu konceptu, který sklidil ovace. Realitou se stane i otevřená verzi Convertible, kterou Chevrolet poprvé ukázal již na začátku roku jako koncept a nyní uvolnil její další fotografie.

Tip: Představení Chevroletu Camaro Coupé naleznete zde.

Na rozdíl od coupé, které se objeví na trhu v průběhu roku 2008, přijde kabirolet o rok později. Vývoj ještě není ukončen a určité zpoždění příchodu otevřených verzí je u automobilek jakýsi nepsaným pravidlem.

O pohon vozu se bude starat stejná pohonná jednotka jako u Coupé. Není zcela jasné, o jakou půjde a jaký výkon bude nabízet, ovšem zcela určitě to bude osmiválec v několika výkonnostních stupních. Samotný koncept dostal pod přední kapotu osmiválec o objemu 6 litru s výkonem 294 kW (400 k). Jde o stejný agregát jako u coupé a stejná jsou i 22" kola z lehké slitiny. V médiích ovšem kolují informace, že výkon sériové verze dosáhne až 500 koní. Již dnes je však jasné, že Camaro dostane šestistupňový manuál a zadní náhon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Camaro Convertible
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků