Camaro Convertible: klasika v novém

Camaro patří k nejtradičnějším Amerikám minulého století a je dobře, že se opět vrátí na silnice. Nově i jako kabriolet. (nové foto)

Již během minulého roku se automobilka Chevrolet rozhodla, že nové Camaro pošle na silnice. A co více, jeho designem bude velmi blízký původnímu konceptu, který sklidil ovace. Realitou se stane i otevřená verzi Convertible, kterou Chevrolet poprvé ukázal již na začátku roku jako koncept a nyní uvolnil její další fotografie.

Tip: Představení Chevroletu Camaro Coupé naleznete zde.

Na rozdíl od coupé, které se objeví na trhu v průběhu roku 2008, přijde kabirolet o rok později. Vývoj ještě není ukončen a určité zpoždění příchodu otevřených verzí je u automobilek jakýsi nepsaným pravidlem.

O pohon vozu se bude starat stejná pohonná jednotka jako u Coupé. Není zcela jasné, o jakou půjde a jaký výkon bude nabízet, ovšem zcela určitě to bude osmiválec v několika výkonnostních stupních. Samotný koncept dostal pod přední kapotu osmiválec o objemu 6 litru s výkonem 294 kW (400 k). Jde o stejný agregát jako u coupé a stejná jsou i 22" kola z lehké slitiny. V médiích ovšem kolují informace, že výkon sériové verze dosáhne až 500 koní. Již dnes je však jasné, že Camaro dostane šestistupňový manuál a zadní náhon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Camaro Convertible
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků