Cadillac vidí budoucnost v modulech bez řidičů. Ukazuje i osobní autonomní dron

Také americký Cadillac představuje vizi budoucnosti, kdy se budeme po městě vozit v autonomních modulech bez řidiče. Nebo dokonce létat.

Cadillac je další automobilkou, která si hraje s myšlenkou vozidel budoucnosti, ve kterých nebude zapotřebí řidič. Americká značka se nicméně vydává cestou luxusu, ve které budou autonomní moduly na silnici představovat v podstatě takový malý soukromý klub na kolech, ze kterého se vám nebude chtíti vystoupit a cíl není nutný.

Další rival pro Teslu. Nio uvádí hi-tech vlajkovou loď ET7. Láká dojezdem až 1000 km

Další rival pro Teslu. Nio uvádí hi-tech vlajkovou loď ET7. Láká dojezdem až 1000 km

Ve videu, které můžete zhlédnout zde, se předvádí myšlenka prostorného modulu s prosklenou střechou, ambientním osvětlením a dokonce i hologramem suplujícím plameny v krbu. Plně autonomní řízení je samozřejmostí, řidič ani volant zde není zapotřebí, takže se může posádka bavit hudbou či širokým propojením se sociálními sítěmi.

Celou kabinu modulu totiž sledují kamery, díky kterým je pořizování skupinových selfíček hračka, přičemž systém vozu dokáže na základě chování a nálady posádky upravovat vnitřní osvětlení, teplotu nebo vůni uvnitř vozu. Samotný interiér připomíná interiér klubu s rohovými sedačkami, kdy zde nechybí ani pohodlná lehátka. Další funkce vozu jsou samozřejmě ovládány hlasem či přes velký dotykový tablet.

Elektrický Ioniq 5 se začal odhalovat. Má osobitý styl a parametry hot-hatche

Elektrický Ioniq 5 se začal odhalovat. Má osobitý styl a parametry hot-hatche

Nakonec ovšem Cadillac nevidí budoucnost pouze v autonomní dopravě na silnicích. Představuje také myšlenku osobního dronu/vznášedla pro jednoho člověka. V létající kabině je pohodlné křeslo, do kterého pasažér usedne, zadá cílovou destinaci a opět vše přenechá systému autonomního řízení. Cestování mezi střechami mrakodrapů rychlostí až 90 km/h zajišťuje stejně jako u silničního modulu elektrický pohon. Obě vozidla tedy hledí na městský provoz s nulovými emisemi.

Cadillac

Cadillac je americký výrobce luxusních automobilů. Vznikl v roce 1902, název pochází ze jména zakladatele Detroitu. Vlastníkem společnosti je už od roku 1909 General Motors. Cadillac je druhá nejstarší – stále fungující – americká automobilka.

Cadillac ATS • Cadillac CTS • Cadillac XTS • Cadillac XT4 • Cadillac XT5 • Cadillac Escalade • Cadillac CT4 • Cadillac CT5

Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

včera | Jan Mička | 157 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků