Cadillac: nová vlaková loď na bázi studie Sixteen

Cadillac plánuje podle Autocaru výrobu nové vlajkové lodi, která by měla být postavena na dřívější studii Sixteen. Ta zaujala veřejnost především šestnáctiválcovým motorem s rozvodem OHV a objemem 13,6 l. Výkon motoru činí rovných tisíc koní a točivý moment 1355 Nm (1000 lb/ft). Pokud není potřeba maximální výkon, motor odpojí některé válce. Poháněna jsou zadní kola přes čtyřstupňový automat.

Nový model by měl stát někde mezi 120 a 150 tisíci dolary a měl by konkurovat nejdražším verzím Mercedes-Benzu S-klasse, Audi A8 či BMW 7. V současné době je nejluxusnějším vozem Cadillacu model DTS, který byl uveden na autosalonu v Chicagu (v lednu byl představen také jako prezidentská limuzína). Koncern General Motors sice ještě nedal projektu zelenou, nicméně Cadillac už pracuje na designu. Pokud GM novinku finálně schválí, dostane se do prodeje v roce 2008.

Nová vlajková loď bude postavena na platformě Sigma, na které dnes jezdí modely CTS, STS a SRX. Pod kapotou budou deseti a dvanáctiválcové motory. Autocar spekuluje i nad levnější verzí, která by se mohla se cenou dostat pod sto tisíc dolarů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Studie Cadillac Sixteen

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků