Cadillac Escalade-V dostává kompresorový osmiválec. Má skoro 700 koní a stovku dá za 4,5 sekundy

Supersilná SUV s velkými motory ještě neřekla poslední slovo – Američané si nyní mohou dopřát splašenou stodolu s pořádným železem pod kapotou.

Písmeno V u Cadillacu značí výkon a toho má nová verze Escaladu (včetně prodlouženého ESV) na rozdávání. Pod její kapotou přistál celohliníkový osmiválec s objemem 6,2 litru, dopovaný kompresorem pod maximálním plnicím tlakem 0,7 bar. Motor dává výkon 508 kW (691 k) a asfalt trhá 885 Nm točivého momentu. Na 96 km/h zrychlí za 4,4 sekundy – a to je na téměř třítunové SUV o délce 5,38 až 5,76 metru hodně slušné. Síla jde na kola skrze desetistupňový automat Hydra-Matic.

Escalade-V jezdí na adaptivním vzduchovém odpružení, které umožňuje snížení světlosti o zhruba dva centimetry. Řidič může v palubním systému nastavit řadu režimů – cestovní či sportovní charakteristiku podvozku, dvě různé kalibrace řízení i brzdového pedálu, tři stupně hlasitosti výfuků nebo tři módy pro samotný motor. Pro svižné starty je zde systém Launch control. Tempo krotí brzdový systém Brembo s šestipístkovými brzdiči vpředu. Kola mají průměr 22 palců. Základní cena je na americkém trhu stanovena na 149.990 dolarů, v přepočtu 3,6 milionu korun.

Cadillac

Cadillac je americký výrobce luxusních automobilů. Vznikl v roce 1902, název pochází ze jména zakladatele Detroitu. Vlastníkem společnosti je už od roku 1909 General Motors. Cadillac je druhá nejstarší – stále fungující – americká automobilka.

Cadillac ATS • Cadillac CTS • Cadillac XTS • Cadillac XT4 • Cadillac XT5 • Cadillac Escalade • Cadillac CT4 • Cadillac CT5

Diskuze (3) Další článek: Otevřená verze Maserati MC20 má datum premiéry! Kamufláž i střechu sundá už za dva týdny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz