Cadillac Escalade Hybrid se možná dostane i do Evropy

Již za necelé dva týdny se na Ženevském autosalonu představí hybridní verze mohutného SUV od Cadillacu. Automobilka tak poodhalila své ambice přijít s tímto vozem i na Evropský trh. Ten má prý velký potenciál a Evropané jsou i více nakloněni používání alternativních druhů pohonu než Američané.

Připomeňme, že tento hybrid je poháněn 6,2 l osmiválcem, jemuž sekunduje poměrně výkonný elektromotor. Oproti klasickému provedení, ušetří Escalade Hybrid až 25 % paliva. Kromě tohoto modelu se v Ženevě představí i „zelený“ koncept Provoq na platformě E-Flex, využívající k pohonu palivové články.
 
 

Cadillac Escalade, který má na náš vkus až příliš vysokou spotřebu, by se však zde ve své hybridní verzi teoreticky mohl ujmout. I když o skutečné ekologičnosti tohoto mastodonta v jakékoli verzi by se dalo dlouho polemizovat...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků