Cadillac Escalade Hybrid se možná dostane i do Evropy

Již za necelé dva týdny se na Ženevském autosalonu představí hybridní verze mohutného SUV od Cadillacu. Automobilka tak poodhalila své ambice přijít s tímto vozem i na Evropský trh. Ten má prý velký potenciál a Evropané jsou i více nakloněni používání alternativních druhů pohonu než Američané.

Připomeňme, že tento hybrid je poháněn 6,2 l osmiválcem, jemuž sekunduje poměrně výkonný elektromotor. Oproti klasickému provedení, ušetří Escalade Hybrid až 25 % paliva. Kromě tohoto modelu se v Ženevě představí i „zelený“ koncept Provoq na platformě E-Flex, využívající k pohonu palivové články.
 
 

Cadillac Escalade, který má na náš vkus až příliš vysokou spotřebu, by se však zde ve své hybridní verzi teoreticky mohl ujmout. I když o skutečné ekologičnosti tohoto mastodonta v jakékoli verzi by se dalo dlouho polemizovat...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků