Cadillac CTS-V, 600 koní pro střední třídu?

Poslední roky jsou opravdu bohaté na pořádné čtyřkolové úlety. Rodinné kombi od Audi nabídne výkon supersportů, malé městské kompakty nabízí pomalu stovky koní a mezi tím vším se snaží tzv. prémiové značky mít alespoň o jeden kilowat větší výkon, než jaký nabízí konkurence.

Každý pak čeká na každého s čím přijde na trh a poté, co to první nevydrží, přijde za pár dnů druhý a představí konkurenci s výkonem +1 kW a rázem má automobilka to nejvýkonnější auto na světě v daném segmentu.

V podstatě stejně to vypadá u současné střední třídy. Když si odmyslíme tuctovky pro běžné lidi a zaměříme se na samotný vrchol, tak v Evropě okupuje přední příčky BMW s modelem M3, Audi s modelem RS4 a Mercedes-Benz s modelem C 63 AMG a zanedlouho ještě dorazí Lexus s modelem IS500.

Všechno to jsou modely s osmiválcovými motory s objemem od čtyř do šesti litrů a výkonem od zhruba čtyř set do pěti set koní. Jenže nyní vstupuje do hry úplně nový hráč.

Americký Cadillac prý chystá odpověď na tyto hračky pro dětičky. Pokud se splní prozatímní kusé informace, pak přijde něco, co nemá ve střední třídě obdoby. Dle amerických zdrojů blízkých koncernu General Motors, chystá Cadillac speciální edici sportovního modelu CTS-V.

Ten by měl dostat nový osmiválcový agregát o objemu 7 litru, který nabídne výkon rovných 600 koní. Jedná se o motor z chystané vrcholné verze Corvette, ovšem s mírně sníženým výkonem.

I když se může podobná zpráva zdát jako šílená, Američané milují vysoký výkon a to za jakoukoli cenu. Není třeba, aby vůz dosahoval špičkových kvalit na okruhu, ale je třeba pořádně odpálit od semaforů. A přesně k takovému účelu by bylo podobné monstrum.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Starší špionážní foto Cadillacu CTS V-series

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků