Cadillac CTS-V, 600 koní pro střední třídu?

Poslední roky jsou opravdu bohaté na pořádné čtyřkolové úlety. Rodinné kombi od Audi nabídne výkon supersportů, malé městské kompakty nabízí pomalu stovky koní a mezi tím vším se snaží tzv. prémiové značky mít alespoň o jeden kilowat větší výkon, než jaký nabízí konkurence.

Každý pak čeká na každého s čím přijde na trh a poté, co to první nevydrží, přijde za pár dnů druhý a představí konkurenci s výkonem +1 kW a rázem má automobilka to nejvýkonnější auto na světě v daném segmentu.

V podstatě stejně to vypadá u současné střední třídy. Když si odmyslíme tuctovky pro běžné lidi a zaměříme se na samotný vrchol, tak v Evropě okupuje přední příčky BMW s modelem M3, Audi s modelem RS4 a Mercedes-Benz s modelem C 63 AMG a zanedlouho ještě dorazí Lexus s modelem IS500.

Všechno to jsou modely s osmiválcovými motory s objemem od čtyř do šesti litrů a výkonem od zhruba čtyř set do pěti set koní. Jenže nyní vstupuje do hry úplně nový hráč.

Americký Cadillac prý chystá odpověď na tyto hračky pro dětičky. Pokud se splní prozatímní kusé informace, pak přijde něco, co nemá ve střední třídě obdoby. Dle amerických zdrojů blízkých koncernu General Motors, chystá Cadillac speciální edici sportovního modelu CTS-V.

Ten by měl dostat nový osmiválcový agregát o objemu 7 litru, který nabídne výkon rovných 600 koní. Jedná se o motor z chystané vrcholné verze Corvette, ovšem s mírně sníženým výkonem.

I když se může podobná zpráva zdát jako šílená, Američané milují vysoký výkon a to za jakoukoli cenu. Není třeba, aby vůz dosahoval špičkových kvalit na okruhu, ale je třeba pořádně odpálit od semaforů. A přesně k takovému účelu by bylo podobné monstrum.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Starší špionážní foto Cadillacu CTS V-series

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků