Cadillac bude i v Americe k dostání s naftovým motorem

Co bylo ještě před léty nemyslitelné, stává se dnes realitou. Kdo by si před pár lety pomyslel, že budou dostupné naftové motory v amerických vozech, které jsou určeny pro prodej na americkém trhu. Jenže zákazníci přichází tomuto typu motoru na chuť i za oceánem a nízké emise profláknutého CO2 a také nízká spotřeba je lákadlem nejen pro Evropany.

Cadillac a sourozenec z koncernu General Motors, automobilka Saturn, do dvou let uvedou na domácím trhu vozy, které budou pohánět naftové agregáty.

V počátku se mají nabízet modely s naftovým šestiválcem o objemu 2,9 litru, který Cadillac chystá pro evropskou verzi modelu CTS. Současných 250 koní je pro pohon daného modelu dostačující a po drobné úpravě dokáže plnit i ty nejpřísnější emisní limity.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků