Cadillac BLS se bude vyrábět ve Švédsku, Saab 9-3 v Německu

Nejmenší cadillac, model BLS, který byl představen na ženevském autosalonu, se bude podle původních předpokladů vyrábět ve švédském Trollhättanu, kde má sídlo továrna Saabu. Současně s tímto oznámením General Motors popřel, že jednal o prodeji celé značky Saab – zprávy, které se objevily ve švédském tisku, nejsou pravdivé.

Zajímavé je i rozhodnutí vyrábět novou generaci Saabu 9-3 v německém Russelsheimu, kde má sídlo hlavní továrna Opelu. Russelsheim tak vyhrál několikaměsíční „spor“; naštěstí Saab nemusí být smutný, Cadillac BLS díru po 9-3 dobře zalepí. I nadále se bude ve Švédsku vyrábět model 9-5, čímž má továrna Trollhättanu zajištěnu existenci minimálně do roku 2010.

Přesunutí výroby Saabu 9-3 do Německa ušetří koncernu cca 200 milionů eur. To General Motors potřebuje jako sůl, už několik let je totiž ve ztrátě. Z dalších úsporných opatření jmenujme např. propuštění více než deseti tisíc zaměstnanců Opelu. Z toho jen 3 500 lidí opustí hlavní továrnu v Russelsheimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cadillac BLS

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků