Cadillac BLS se bude vyrábět ve Švédsku, Saab 9-3 v Německu

Nejmenší cadillac, model BLS, který byl představen na ženevském autosalonu, se bude podle původních předpokladů vyrábět ve švédském Trollhättanu, kde má sídlo továrna Saabu. Současně s tímto oznámením General Motors popřel, že jednal o prodeji celé značky Saab – zprávy, které se objevily ve švédském tisku, nejsou pravdivé.

Zajímavé je i rozhodnutí vyrábět novou generaci Saabu 9-3 v německém Russelsheimu, kde má sídlo hlavní továrna Opelu. Russelsheim tak vyhrál několikaměsíční „spor“; naštěstí Saab nemusí být smutný, Cadillac BLS díru po 9-3 dobře zalepí. I nadále se bude ve Švédsku vyrábět model 9-5, čímž má továrna Trollhättanu zajištěnu existenci minimálně do roku 2010.

Přesunutí výroby Saabu 9-3 do Německa ušetří koncernu cca 200 milionů eur. To General Motors potřebuje jako sůl, už několik let je totiž ve ztrátě. Z dalších úsporných opatření jmenujme např. propuštění více než deseti tisíc zaměstnanců Opelu. Z toho jen 3 500 lidí opustí hlavní továrnu v Russelsheimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cadillac BLS

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků