Cadillac BLS jde do výroby

Cadillac, luxusnější odnož koncernu GM, představí ve Frankfurtu definitivní podobu, výbavy a motorizace pro svého nového modelu BLS. Ten, jak jsme psali již dříve, bude používat platformu Saabu 9-3 a bude vyráběn ve Švédském Trollhättanu. Cadillac BLS bude 4680 mm dlouhý, 1760 mm široký a na výšku bude měřit 1440 mm. Cadillac řadí model BLS do evropské střední třídy a uvidíme, jak se prosadí v poměrně velké konkurenci tradičních značek.

BLS dostane na začátku výroby dva benzínové a jeden naftový motor. Základním benzínovým motorem bude čtyřválec o objemu 2l s turbodmychadlem a výkonem 129 kW (175 k). Tento motor, ovšem se zvýšeným výkonem na 154 kW (210 k) bude dodávan později. Druhým zástupcem benzínu bude šestiválec do V o objemu 2,8l přeplňovaný dvojicí turbodmychadel a s výkonem 187 kW (255 k). Naftu bude zastupovat čtyřválec, převzatý z koncernového Opelu. Ten bude mít objem 1.9 l a jeho výkon bude 110 kW (150 k). Naftový motor bude již v sérii dodávan s filtrem pevných částic. Výkon bude přenášen na přední kola buď standardním šestistupňovým manuálem, nebo pěti- popř. šestistupňovým automatem. 

V základní výbavě nového Cadillacu najdete mj. audio systém Bose, navigační systém s dotykovým displejem, bluetooth telefonní systém, automatickou klimatizaci a další.  Pokud se vám BLS zalíbil, přichystejte si na únor příštího roku 28 000 Euro (přibližně 850tis. Kč) pro základní model.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cadillac BLS

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků