Cadillac BLS jde do výroby

Cadillac, luxusnější odnož koncernu GM, představí ve Frankfurtu definitivní podobu, výbavy a motorizace pro svého nového modelu BLS. Ten, jak jsme psali již dříve, bude používat platformu Saabu 9-3 a bude vyráběn ve Švédském Trollhättanu. Cadillac BLS bude 4680 mm dlouhý, 1760 mm široký a na výšku bude měřit 1440 mm. Cadillac řadí model BLS do evropské střední třídy a uvidíme, jak se prosadí v poměrně velké konkurenci tradičních značek.

BLS dostane na začátku výroby dva benzínové a jeden naftový motor. Základním benzínovým motorem bude čtyřválec o objemu 2l s turbodmychadlem a výkonem 129 kW (175 k). Tento motor, ovšem se zvýšeným výkonem na 154 kW (210 k) bude dodávan později. Druhým zástupcem benzínu bude šestiválec do V o objemu 2,8l přeplňovaný dvojicí turbodmychadel a s výkonem 187 kW (255 k). Naftu bude zastupovat čtyřválec, převzatý z koncernového Opelu. Ten bude mít objem 1.9 l a jeho výkon bude 110 kW (150 k). Naftový motor bude již v sérii dodávan s filtrem pevných částic. Výkon bude přenášen na přední kola buď standardním šestistupňovým manuálem, nebo pěti- popř. šestistupňovým automatem. 

V základní výbavě nového Cadillacu najdete mj. audio systém Bose, navigační systém s dotykovým displejem, bluetooth telefonní systém, automatickou klimatizaci a další.  Pokud se vám BLS zalíbil, přichystejte si na únor příštího roku 28 000 Euro (přibližně 850tis. Kč) pro základní model.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cadillac BLS

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků