Cadilac CTS-V: facelift ve znamení výkonu (spy photos)

Nedávno jsme se zmiňovali o situaci v segmentu výkonných supersedanů, ve kterém probíhá nevyhlášená soutěž o dosažení co nejvyššího maximálního výkonu. Jedním z účastníků tohoto klání je model CTS-V od Cadillacu poháněný motorem V8 o výkonu 400 koní. To není zrovna málo. Ale co s takovým výkonem, když mu neodpovídá podvozek. Podle zpráv ze zámoří totiž současné CTS-V trpí nestabilitou zádě způsobenou odskakováním zadní nápravy. Navíc 400 koní bude velmi brzo znamenat místo na chvostu výkonového žebříčku.

Cadillac má tedy 2 problémy. Musí posílit motor a vyřešit problémy s podvozkem. Řešení prvního problému se zdá být na světě. Faceliftované CTS-V dostane motor s označením „LSA”, což je nový, kompresorem přeplňovaný „small block” V8, jehož výkon by se měl pohybovat nad hranicí 500 koní. Zvláštností motoru je integrace kompresoru přímo do sání, což je stejné řešení, které najdeme v budoucím Chevroletu Corvette SS/Blue Devil. Motor bude možno kombinovat jak s manuální, tak s automatickou převodovkou s řazením pádly pod volantem.

Řešením problémů s podvozkem má být kompletně přepracovaná zadní náprava. Cadillac se navíc rozhodl pomoci i masivní vzpěrou mezi předními tlumiči, která se ukrývá pod boulí na přední kapotě auta na obrázcích. Další věcí, která stojí za pozornost, jsou rozměry brzd. Už současné CTS-V využívá brzdy Brembo se 14" kotouči a zdá se, že v budoucnu tomu nebude jinak.

Výroba inovovaného CTS-V se má rozběhnout v říjnu 2008 a bude omezena na 7000 vozů ročně, což mu má zajistit exkluzivitu. Přejme Cadillacu, aby pro všechny našel kupce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků