C63 AMG, M3 a RS4 v testu Top Gearu (video)

Souboje Audi, BMW a Mercedesu jsou tradiční v mnoha segmentech, sportovní sedany a kupé střední třídy nevyjímaje. Ač každému může vyhovovat něco jiného, nejikoničtější z trojice C AMG, M3 a RS4 je jednoznačně M3 od BMW a to zdaleka ne jen kvůli první generaci E30. I když každý z těchto výrobců nabízel svůj vlastní pohled na ideální pojetí tohoto subsegmentu, cesta BMW byla doposud nejrespektovanější.

Letos se ale přístupy německých rivalů vzácně přiblížily. Nové BMW M3 jakoby se snažilo vyrovnat „staré” RS4, ale stal se spíše opak. Mezi dvěma velkými, těžkými, osmiválcovými vozy začal být minimální rozdíl a z některých testů začal vítezně vycházet Ingolstadt. Do party nyní přibývá nový Mercedes C63 AMG, který má větší šanci než kdy dříve vystoupit na nejvyšší stupínek vedle stárnoucího Audi a tápajícího BMW. Výsledek zatím neznáme, s jedním z prvních názorů na věc přispěchal britský Top Gear, který všechny tři rivaly postavil vedle sebe a řádně je otestoval. Jak to dopadlo?

 

 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků