C63 AMG, M3 a RS4 v testu Top Gearu (video)

Souboje Audi, BMW a Mercedesu jsou tradiční v mnoha segmentech, sportovní sedany a kupé střední třídy nevyjímaje. Ač každému může vyhovovat něco jiného, nejikoničtější z trojice C AMG, M3 a RS4 je jednoznačně M3 od BMW a to zdaleka ne jen kvůli první generaci E30. I když každý z těchto výrobců nabízel svůj vlastní pohled na ideální pojetí tohoto subsegmentu, cesta BMW byla doposud nejrespektovanější.

Letos se ale přístupy německých rivalů vzácně přiblížily. Nové BMW M3 jakoby se snažilo vyrovnat „staré” RS4, ale stal se spíše opak. Mezi dvěma velkými, těžkými, osmiválcovými vozy začal být minimální rozdíl a z některých testů začal vítezně vycházet Ingolstadt. Do party nyní přibývá nový Mercedes C63 AMG, který má větší šanci než kdy dříve vystoupit na nejvyšší stupínek vedle stárnoucího Audi a tápajícího BMW. Výsledek zatím neznáme, s jedním z prvních názorů na věc přispěchal britský Top Gear, který všechny tři rivaly postavil vedle sebe a řádně je otestoval. Jak to dopadlo?

 

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků