C63 AMG, M3 a RS4 v testu Top Gearu (video)

Souboje Audi, BMW a Mercedesu jsou tradiční v mnoha segmentech, sportovní sedany a kupé střední třídy nevyjímaje. Ač každému může vyhovovat něco jiného, nejikoničtější z trojice C AMG, M3 a RS4 je jednoznačně M3 od BMW a to zdaleka ne jen kvůli první generaci E30. I když každý z těchto výrobců nabízel svůj vlastní pohled na ideální pojetí tohoto subsegmentu, cesta BMW byla doposud nejrespektovanější.

Letos se ale přístupy německých rivalů vzácně přiblížily. Nové BMW M3 jakoby se snažilo vyrovnat „staré” RS4, ale stal se spíše opak. Mezi dvěma velkými, těžkými, osmiválcovými vozy začal být minimální rozdíl a z některých testů začal vítezně vycházet Ingolstadt. Do party nyní přibývá nový Mercedes C63 AMG, který má větší šanci než kdy dříve vystoupit na nejvyšší stupínek vedle stárnoucího Audi a tápajícího BMW. Výsledek zatím neznáme, s jedním z prvních názorů na věc přispěchal britský Top Gear, který všechny tři rivaly postavil vedle sebe a řádně je otestoval. Jak to dopadlo?

 

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků