C63 AMG, M3 a RS4 v testu Top Gearu (video)

Souboje Audi, BMW a Mercedesu jsou tradiční v mnoha segmentech, sportovní sedany a kupé střední třídy nevyjímaje. Ač každému může vyhovovat něco jiného, nejikoničtější z trojice C AMG, M3 a RS4 je jednoznačně M3 od BMW a to zdaleka ne jen kvůli první generaci E30. I když každý z těchto výrobců nabízel svůj vlastní pohled na ideální pojetí tohoto subsegmentu, cesta BMW byla doposud nejrespektovanější.

Letos se ale přístupy německých rivalů vzácně přiblížily. Nové BMW M3 jakoby se snažilo vyrovnat „staré” RS4, ale stal se spíše opak. Mezi dvěma velkými, těžkými, osmiválcovými vozy začal být minimální rozdíl a z některých testů začal vítezně vycházet Ingolstadt. Do party nyní přibývá nový Mercedes C63 AMG, který má větší šanci než kdy dříve vystoupit na nejvyšší stupínek vedle stárnoucího Audi a tápajícího BMW. Výsledek zatím neznáme, s jedním z prvních názorů na věc přispěchal britský Top Gear, který všechny tři rivaly postavil vedle sebe a řádně je otestoval. Jak to dopadlo?

 

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků