C2P Automotive MC1: nový supersport pro rok 2011

Neznámý projekt opoutal pozornost motoristické veřejnosti již před nějakým časem, když si spousta špionážních fotografů mylně myslela, že se jedná o prototyp nového Lotusu Esprit. Nyní je ovšem potvrzeno, že šlo o vůz postaven společnostmi C2P Automotive MotorCity Europe. Ortodoxní sporťák přijde na trh v roku 2011.

Podle slov výrobců dostane model jméno MC1 a pro jeho pohon bude sloužit desetiválec s výkonem okolo 600 koní. Pro porovnání, sporťák bude nižší a širší než Lamborghini Murciélago. Vůz bude stát na 21“ kolech a bude využívat mnoho komponentů vyrobených z uhlíkových vláken.

Design měl na starosti David Hilton, který navrhoval křivky i pro Ford S-Max nebo Focus RS. Výroba vozu bude probíhat v Anglii, pochopitelně půjde jen o malý počet kusů ročně. O exkluzivitu by tak nemělo mít MC1 nouzi.

Klepněte pro větší obrázek
MC1 přijde v roku 2011

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků