C2P Automotive MC1: nový supersport pro rok 2011

Neznámý projekt opoutal pozornost motoristické veřejnosti již před nějakým časem, když si spousta špionážních fotografů mylně myslela, že se jedná o prototyp nového Lotusu Esprit. Nyní je ovšem potvrzeno, že šlo o vůz postaven společnostmi C2P Automotive MotorCity Europe. Ortodoxní sporťák přijde na trh v roku 2011.

Podle slov výrobců dostane model jméno MC1 a pro jeho pohon bude sloužit desetiválec s výkonem okolo 600 koní. Pro porovnání, sporťák bude nižší a širší než Lamborghini Murciélago. Vůz bude stát na 21“ kolech a bude využívat mnoho komponentů vyrobených z uhlíkových vláken.

Design měl na starosti David Hilton, který navrhoval křivky i pro Ford S-Max nebo Focus RS. Výroba vozu bude probíhat v Anglii, pochopitelně půjde jen o malý počet kusů ročně. O exkluzivitu by tak nemělo mít MC1 nouzi.

Klepněte pro větší obrázek
MC1 přijde v roku 2011

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků