Bývalý šéf značky Aston Martin míří na Slovensko. Bude zde pomáhat revolučním bateriím

Americko-slovenský podnik na výrobu baterií na míru se pomalu ale jistě rozjíždí. Teď má na své straně i velmi zvučné jméno.

Bývalý šéf automobilky Aston Martin Andy Palmer se připojil k rostoucímu výrobci baterií InoBat na Slovensku. Palmer předal otěže britské luxusní automobilky Tobiasovi Moersovi, bývalému šéfovi AMG, letos v květnu. V období mezi Astonem a výrobcem baterií spolupracoval s technickými společnostmi, které se zabývají karbonovou neutralitou.

Elektrická Volta Zero oficiálně: Uveze skoro 9 tun a baterie prý nemohou shořet

Elektrická Volta Zero oficiálně: Uveze skoro 9 tun a baterie prý nemohou shořet

Bohaté zkušenosti s elektromobily získal Palmer ještě za éry své práce v Nissanu, kde pomáhal na svět modelu Leaf, který si aktuálně odpracovává na trhu již druhou dekádu. Palmer sledoval InoBat již od začátku v roce 2019. Líbilo se mu, že nemyslí megalomansky, ale chce začít hezky po krůčkách.

Výroba baterií na Slovensku je společným projektem skupiny InoBat a energetické firmy Wildcat Discovery, která má v oblasti elektromobility více než 150 patentů. Jejich společným cílem je pokrýt budoucí poptávku baterií od automobilek. Velkou výhodou určitě je, že baterie nebudou jednotné, ale „na míru“ jednotlivým potřebám výrobců automobilů.

Poslední rána pro spalovací motory? Nová baterie Elona Muska může způsobit revoluci

Poslední rána pro spalovací motory? Nová baterie Elona Muska může způsobit revoluci

V únoru letošního roku dostala společnost od slovenské vlády dotaci 5 milionů eur. V plánu je mimo jiné postavit výzkumné centrum u Bratislavy za 100 milionů eur a výrobní fabriku u Košic. Partnery projektu jsou například ČEZ, Mol či Matador.

Galerie doplněna o Nissan Leaf.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků