Bývalý šéf Škody míří do Volva. Stává se členem představenstva automobilky

Švédské Volvo jmenovalo nového člena svého představenstva. Po odchodu jednoho ze současných členů do důchodu zaplní místo bývalý šéf Škody Auto Winfried Vahland.

V představenstvu automobilky Volvo dochází ke změnám. Současný člen vedení Carl-Peter Forster se ve věku 64 let rozhodl opustit svou pozici. Tu nyní s okamžitou platností zaplní Winfried Vahland, německý manažer dříve působící také jako šéf Škody Auto.

Vahland tak rozšiřuje svou působnost, jelikož už drží místo člena představenstva rovněž v malajském Protonu, který nyní vlastní z 49,9 % procent čínský koncern Geely – tedy stále silnější gigant, který už má pod sebou samotné Volvo, Polestar, Lotus a další značky.

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Vahland je pro nás nejznámější svým působením ve Škodovce, ve které byl do roku 2015 na pozici generálního ředitele. Tuto štaci kariéry pod českou značkou však započal už v roce 2002, kdy byl i zde jmenován členem představenstva automobilky, o rok později povýšil do pozice místopředsedy představenstva.

V této funkci vydržel pouze rok a by přesunut do Číny, kde jako CEO šéfoval tamější větvi koncernu Volkswagen, aby se v roce 2010 vrátil zpět do Mladé Boleslavi jako generální ředitel. Se samotným koncernem VW má přitom Vahland dlouhou historii. Na řadě vedoucích pozic fungoval v německé společnosti už od roku 1990. Životopis má tedy pestrý a kromě zmíněných pozic se v minulosti činil třeba u Opelu.

Volvo letos uvede poslední generaci naftových motorů. Dalších už se nedočkáme

Volvo letos uvede poslední generaci naftových motorů. Dalších už se nedočkáme

Winfried Vahland se narodil v dubnu roku 1957 v Německu, kde také vystudoval strojírenství a ekonomiku na Technické univerzitě Darmstadt. Vzdělání v oblasti automotive si doplnil na institutu General Motors Institute v Michiganu (USA), kde získal titul Master Degree of Business Administration (MBA).

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků