Bývalý šéf Škody míří do Volva. Stává se členem představenstva automobilky

Švédské Volvo jmenovalo nového člena svého představenstva. Po odchodu jednoho ze současných členů do důchodu zaplní místo bývalý šéf Škody Auto Winfried Vahland.

V představenstvu automobilky Volvo dochází ke změnám. Současný člen vedení Carl-Peter Forster se ve věku 64 let rozhodl opustit svou pozici. Tu nyní s okamžitou platností zaplní Winfried Vahland, německý manažer dříve působící také jako šéf Škody Auto.

Vahland tak rozšiřuje svou působnost, jelikož už drží místo člena představenstva rovněž v malajském Protonu, který nyní vlastní z 49,9 % procent čínský koncern Geely – tedy stále silnější gigant, který už má pod sebou samotné Volvo, Polestar, Lotus a další značky.

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Vahland je pro nás nejznámější svým působením ve Škodovce, ve které byl do roku 2015 na pozici generálního ředitele. Tuto štaci kariéry pod českou značkou však započal už v roce 2002, kdy byl i zde jmenován členem představenstva automobilky, o rok později povýšil do pozice místopředsedy představenstva.

V této funkci vydržel pouze rok a by přesunut do Číny, kde jako CEO šéfoval tamější větvi koncernu Volkswagen, aby se v roce 2010 vrátil zpět do Mladé Boleslavi jako generální ředitel. Se samotným koncernem VW má přitom Vahland dlouhou historii. Na řadě vedoucích pozic fungoval v německé společnosti už od roku 1990. Životopis má tedy pestrý a kromě zmíněných pozic se v minulosti činil třeba u Opelu.

Volvo letos uvede poslední generaci naftových motorů. Dalších už se nedočkáme

Volvo letos uvede poslední generaci naftových motorů. Dalších už se nedočkáme

Winfried Vahland se narodil v dubnu roku 1957 v Německu, kde také vystudoval strojírenství a ekonomiku na Technické univerzitě Darmstadt. Vzdělání v oblasti automotive si doplnil na institutu General Motors Institute v Michiganu (USA), kde získal titul Master Degree of Business Administration (MBA).

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

dnes | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků