Aféra Dieselgate: Bývalý šéf Audi Rupert Stadler byl obviněn z podvodu

Vedle Stadlera byli z podvodu obviněni další tři lidé. Nadále pokračuje vyšetřování dalších třiadvaceti podezřelých.

Rupert Stadler, bývalý předseda představenstva značky Audi, byl s dalšími třemi lidmi obviněn z podvodu během kauzy Dieselgate, která otřásla automobilovým světem v roce 2015. Mnichovská prokuratura Stadlera obvinila z toho, že o vozech s vadným softwarem věděl, ale i nadále dopustil jejich prodej.

Audi potvrzuje náhradu za podezřelého předsedu Ruperta Stadlera

Audi potvrzuje náhradu za podezřelého předsedu Ruperta Stadlera

V mediálním světě je v tom Stadler sám, protože jména třech dalších provinilců nejsou známa. Stadler do Audi nastoupil v roce 1990 a do vedení se dostal po sedmnácti letech. V roce 2010 byl dokonce ve hře o trůn Volkswagenu. Od června 2018 je však v německé věznici a čeká na svůj rozsudek.

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Také další tři obvinění se potýkají s vývojem podvodného softwaru, který se objevil ve vozech Audi, Volkswagen a Porsche. Přestože jména dalších osob nebyla zveřejněna, agentura Reuters tvrdí, že je mezi nimi i bývalý šéf Audi a Porsche Wolfgang Hatz a dva inženýři z vývoje.

Státní zástupce dodal, že vyšetřování dalších 23 podezřelých stále pokračuje. Na postu šéfa Audi je nyní Bram Schot, který Stadlera zastoupil krátce po jeho podezření.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků