Byl zvyklý na kajutu letadlové lodi, tak se přestěhoval do Porsche a objevuje svět

Opustili byste dům v podnájmu, abyste se nastěhovali do auta a procestovali s ním vše, co vás napadne?

Harrison Schoen, veterán z amerického námořnictva, se letos rozhodl vzdát pronájmu bytu v Salt Lake City a nastěhovat se do svého již dost ojetého Porsche Cayenne S z roku 2008. Jeho příběh je natolik zajímavý, že si ho chtěla vyslechnout i samotná automobilka Porsche a nyní nám jej překládá jako osvěžující víkendovou jednohubku.

„Služba u námořnictva a pobyt na letadlové lodi mě naučili žít na malém prostoru. Po návratu domů jsem se tak nastěhoval do domu se dvěma ložnicemi. Netrvalo ale dlouho a přestěhoval jsem se do garáže. Obě volné ložnice jsem tak začal pronajímat, abych měl bydlení zadarmo. I tak mě ale později začaly unavovat věci, které mi odváděly pozornost od skutečného života,“ říká Schoen.

Původně měl v plánu cestovat po zahraničí, jako první chtěl procestovat Thajsko, ale pandemie koronaviru mu to znemožnila. Musel tedy vytěžit maximum z toho, kde zrovna byl. Jednoho dne tak narazil na inzerát na Porsche Cayenne S z roku 2008, které mělo najeto přes 200.000 kilometrů. Druhý den ráno jej koupil.

Upravil podvozek včetně zvýšení světlé výšky o 7,6 cm, nasadil 18palcová kola s off-roadovými pneumatikami, připevnil střešní nosiče s úložným boxem a odstranil zadní nárazník pro lepší nájezdový úhel. Místo klasického stanu na střeše, který zvyšuje těžiště a není ani vhodný do terénu, se rozhodl pro spaní uvnitř.

Schoen se do svého vozu trvale nastěhoval v květnu tohoto roku. Vaří si na přenosném sporáku a sprchuje se závěsnou sprchou. Procestovanou už má západní část Spojených států. V budoucnu se ale chystá projet i Aljašku. O svém životě digitálního nomáda referuje na sociálních sítích a Youtube.

Na Instagramu sleduje Schoena už téměř 16.000 lidí. Pouť za opravdovým životem dokumentuje prostřednictvím svého fotoaparátu a dělí se s námi o opravdu nádherné kousky.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (2) Další článek: Tomáš Enge zveřejnil video za volantem své Formule 1. Zvuk V10 je ohomující!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,