BYD F1: extrémně levný „Číňan” je skutečností

O plánech čínské automobilky BYD postavit nejlevnější vůz všech dob jsme vás už před časem informovali. Předlohou čínských designérů pro vytvoření nového modelu se stala Toyota Aygo, jistě však netřeba opakovat, že podobnost je to čistě neúmyslná a náhodná.

V době, kdy světlo světa spatřily první snímky, jsme ještě neměli k dispozici žádné oficiální informace o tomhle městském vozidle a mnozí ani nepředpokládali, že by jej v Číně kdy vyrobili. Ti troufalejší dokonce označovali i první rendery vozu za upravené fotografie Ayga. Dnes už ale víme, že BYD to myslel vážně a tento vůz skutečně postavil. Model byl představen na autosalonu v Guangzhou a stanovena byla i překvapivě nízká cena, která činí jenom 23 000 juanů (cca 60 000 Kč).

Rozměry vozu jsou téměř stejné s Aygem od japonské Toyoty. Co se týče motorizace, v nabídce budou figurovat dva benzínem poháněné motory. Objem menšího z nich bude 0,8 l a většího 1,1 l. V porovnání s některými čínskými výrobci se však nejedná o licenční výrobu, ale o motory domácí produkce. Evropské automobilky by se neměli příchodu příliš obávat, z počátku bude vůz dostupný jen v Číně, ale automobilka zatím nevyloučila ani prodeje v zahraničí.

Vůz, který stojí přibližně jako kvalitní skútr by, si u nás, navzdory předsudkům, pravděpodobně získal své zákazníky. Má přece čtyři kola, volant, jezdí a docela dobře vypadá. Design posledních Toyot přece není k zahození...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BYD F1
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků