BYD F1: extrémně levný „Číňan” je skutečností

O plánech čínské automobilky BYD postavit nejlevnější vůz všech dob jsme vás už před časem informovali. Předlohou čínských designérů pro vytvoření nového modelu se stala Toyota Aygo, jistě však netřeba opakovat, že podobnost je to čistě neúmyslná a náhodná.

V době, kdy světlo světa spatřily první snímky, jsme ještě neměli k dispozici žádné oficiální informace o tomhle městském vozidle a mnozí ani nepředpokládali, že by jej v Číně kdy vyrobili. Ti troufalejší dokonce označovali i první rendery vozu za upravené fotografie Ayga. Dnes už ale víme, že BYD to myslel vážně a tento vůz skutečně postavil. Model byl představen na autosalonu v Guangzhou a stanovena byla i překvapivě nízká cena, která činí jenom 23 000 juanů (cca 60 000 Kč).

Rozměry vozu jsou téměř stejné s Aygem od japonské Toyoty. Co se týče motorizace, v nabídce budou figurovat dva benzínem poháněné motory. Objem menšího z nich bude 0,8 l a většího 1,1 l. V porovnání s některými čínskými výrobci se však nejedná o licenční výrobu, ale o motory domácí produkce. Evropské automobilky by se neměli příchodu příliš obávat, z počátku bude vůz dostupný jen v Číně, ale automobilka zatím nevyloučila ani prodeje v zahraničí.

Vůz, který stojí přibližně jako kvalitní skútr by, si u nás, navzdory předsudkům, pravděpodobně získal své zákazníky. Má přece čtyři kola, volant, jezdí a docela dobře vypadá. Design posledních Toyot přece není k zahození...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BYD F1
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků