BYD F1: extrémně levný „Číňan” je skutečností

O plánech čínské automobilky BYD postavit nejlevnější vůz všech dob jsme vás už před časem informovali. Předlohou čínských designérů pro vytvoření nového modelu se stala Toyota Aygo, jistě však netřeba opakovat, že podobnost je to čistě neúmyslná a náhodná.

V době, kdy světlo světa spatřily první snímky, jsme ještě neměli k dispozici žádné oficiální informace o tomhle městském vozidle a mnozí ani nepředpokládali, že by jej v Číně kdy vyrobili. Ti troufalejší dokonce označovali i první rendery vozu za upravené fotografie Ayga. Dnes už ale víme, že BYD to myslel vážně a tento vůz skutečně postavil. Model byl představen na autosalonu v Guangzhou a stanovena byla i překvapivě nízká cena, která činí jenom 23 000 juanů (cca 60 000 Kč).

Rozměry vozu jsou téměř stejné s Aygem od japonské Toyoty. Co se týče motorizace, v nabídce budou figurovat dva benzínem poháněné motory. Objem menšího z nich bude 0,8 l a většího 1,1 l. V porovnání s některými čínskými výrobci se však nejedná o licenční výrobu, ale o motory domácí produkce. Evropské automobilky by se neměli příchodu příliš obávat, z počátku bude vůz dostupný jen v Číně, ale automobilka zatím nevyloučila ani prodeje v zahraničí.

Vůz, který stojí přibližně jako kvalitní skútr by, si u nás, navzdory předsudkům, pravděpodobně získal své zákazníky. Má přece čtyři kola, volant, jezdí a docela dobře vypadá. Design posledních Toyot přece není k zahození...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BYD F1
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků