Buick Riviera Coupé podruhé, tentokrát v Detroitu

Koncept Buick Riviera coupé, který mají na svědomí čínští vývojáři, se poprvé představí i na domácí půdě a to konkrétně na lednovém autosalonu v Detroitu. Coupé s ladnými křivkami, které je výsledkem spolupráce koncernu GM se čínskou společností SAIC, zažil svou premiéru na autosalonu v Šanghaji.

Je třeba připomenout, že tento koncept je z hlediska designu velmi odvážným krokem zejména směrem Američanům, kteří jsou zvyklí na poněkud odlišný vzhled vozů. Koncept Riviera Coupé disponuje velkými křídlovými dveřmi, 21 palcovými koly a pod kapotou se bude nacházet hybridní agregát. Ekologicky smýšlející čtenáře možná potěší, že při výrobě interiéru byly použity převážně přírodní materiály.

Automobilka už jen čeká na to, jak na toto elegantní coupé zareagují „domácí“ a zda bude mít smysl zahájit jeho sériovou výrobu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Buick Riviera Coupé

 

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 67 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků