Buick Riviera: americké coupé

Buick přivezl na autosalon do Šanghaje koncept nádherného coupé. To by se mělo později dostat do sériové výroby.

Mnohým lidem se americká auta nezamlouvají. Tenhle Buick je ale důkazem toho, že automobilový design se stává stále globálnějším - původ jeho vzniku by většina lidí tipovala Evropu. Ale není tomu tak, tohle coupé má dobývat především domácí Ameriku.

Možná se na celkovém vzhledu podepsal i fakt, že vůz byl navržen v designovém centru v Číně. Karoserie Buicku Riviera je vyrobena z uhlíkových vláken, co výrazně přispívá ke snížení hmotnosti. Automobil je koncipován jako čtyřmístný, s velkým prostorem pro zadní cestující se ale rozhodně nepočítá. Tohle coupé ale není v žádném případě malé – na délku měří 4,71 m, na šířku 1,94 m a vysoké je 1,42 m.

Riviera se může pochlubit zvláštností - velkými, nahoru se otevírajícími dveřmi, které působí až nezvykle velikým dojmem. To proto, aby bylo ulehčeno nastupování zadním pasažérům. Vůz stojí na obrovských 21-palcových kolech a zajímavým prvkem jsou štíhlá zpětná zrcátka, inspirována tvarem těch na Formulích 1.

Pokud byste pod kapotou Riviery očekávali pořádně velký osmiválec, budete zklamáni. I Buick jde s dobou a pro tenhle sporťák připravuje hybridní systém, o kterém prozatím podrobnější informace nemáme, ale v konečné podobě by se měl světu ukázat příští rok.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Buick Riviera: disco světla v ceně

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků