Buick Riviera: americké coupé

Buick přivezl na autosalon do Šanghaje koncept nádherného coupé. To by se mělo později dostat do sériové výroby.

Mnohým lidem se americká auta nezamlouvají. Tenhle Buick je ale důkazem toho, že automobilový design se stává stále globálnějším - původ jeho vzniku by většina lidí tipovala Evropu. Ale není tomu tak, tohle coupé má dobývat především domácí Ameriku.

Možná se na celkovém vzhledu podepsal i fakt, že vůz byl navržen v designovém centru v Číně. Karoserie Buicku Riviera je vyrobena z uhlíkových vláken, co výrazně přispívá ke snížení hmotnosti. Automobil je koncipován jako čtyřmístný, s velkým prostorem pro zadní cestující se ale rozhodně nepočítá. Tohle coupé ale není v žádném případě malé – na délku měří 4,71 m, na šířku 1,94 m a vysoké je 1,42 m.

Riviera se může pochlubit zvláštností - velkými, nahoru se otevírajícími dveřmi, které působí až nezvykle velikým dojmem. To proto, aby bylo ulehčeno nastupování zadním pasažérům. Vůz stojí na obrovských 21-palcových kolech a zajímavým prvkem jsou štíhlá zpětná zrcátka, inspirována tvarem těch na Formulích 1.

Pokud byste pod kapotou Riviery očekávali pořádně velký osmiválec, budete zklamáni. I Buick jde s dobou a pro tenhle sporťák připravuje hybridní systém, o kterém prozatím podrobnější informace nemáme, ale v konečné podobě by se měl světu ukázat příští rok.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Buick Riviera: disco světla v ceně

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

včera | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků