Buick LaCrosse: hybrid pro Čínu

Buick byl jednou z prvních tradičních značek, jež se prosadily na bujícím čínském trhu. Nyní na něj jako jeden z prvních vyráží s hybridem.

Čínský trh s automobily se rozvíjí neuvěřitelnou rychlostí. O expanzi tohoto odbytiště svědčí také skutečnost, že zatímco před pěti lety zde Buick umístil ročně 100 000 osobních automobilů, tři roky nato jich již bylo takřka půl milionu. Dnes v Číně koncern GM prodává každý rok přes milion vozů, přičemž většinu z nich tvoří právě Buicky. Jeho nejnovějším příspěvkem do bitvy o čínského zákazníka je hybridní LaCrosse, představený na letošním autosalonu v Detroitu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Buick LaCrosse, doplněný přívlastkem Eco-Hybrid, vyvinuli inženýři společnosti Shanghai GM, podporované firmami General Motors a Shanghai Auto. LaCrosse by díky nové technologii měl spotřebovat na 100 km jízdy příznivých 8,3 l benzínu, ale místní konstruktéři hovoří o ještě hospodárnějších modelech. Nestanovili sice datum jejich nástupu na trh, ale podle odborníků lze během následujících čtyř let očekávat až 11 variant alternativních pohonných ústrojí. LaCrosse Eco-Hybrid by navíc měl být už koncem roku 2010 k dispozici také ve verzi s provozem na palivové články.

Na příkladu Buicku LaCrosse lze sledovat důraz, jaký automobilky ze zemí s vyspělými ekonomikami kladou na moderní technologie a snižování spotřeby paliva právě v regionech, jejichž ekonomický potenciál je v současnosti významnou hrozbou pro světové zásoby ropy a škodlivé exhalace. Z jejich počínání je rovněž znát, že významnou roli i na rozvojových trzích budou za krátko hrát právě alternativní energetické zdroje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Buick LaCrosse
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky