Buick Invicta: čínsko-americký koncept konečně oficiálně

Automobilka Buick, která je ve velké míře zainteresovaná v průniku „západních” značek na Čínský automobilový trh, představila na probíhajícím autosalonu v Pekingu svůj dříve avizovaný koncept s názvem Invicta. Ten je výsledkem spolupráce amerického a čínského designérského studia a nutno říci, že na první pohled vůbec nebudí dojem nějakého levného čínského auta.

Nový vůz, jehož předskokanem je právě studie Invicta, bude prodáván jak v Číně, tak i v Americe a půjde o čtyřdveřové kupé. Automobilka tak vstupuje s novým modelem, do celkem oblíbené kategorie vozů, kde se zabydlel například Mercedes CLS nebo nedávno představený VW Passat CC.
 
Design tohoto konceptu můžeme klidně označit za typicky americký. Charakterizují ho mohutné tvary, agresivní vzhled přední části a nechybí ani, pro Buick příznačná, chromová maska. Interiér vozu určitě nemůžeme považovat za futuristický, naopak působí celkem luxusně, a tak se do sériové verze pravděpodobně dostane bez větších změn.  
 

Pod kapotou se nachází turbem přeplňovaný čtyřválec dodávající výkon 250 koní (186 kW), o jehož distribuci na nápravy se stará šestistupňový automat. Nový model, jehož produkce by měla být zahájena do dvou let, bude postaven na platformě Epsilon II.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek
Buick Invicta
 
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků