Bugatti zřejmě silnější vůz než Veyron nepostaví, na cestě je sedan

Před časem se světem rozletěly informace, že Bugatti má v plánu postavit silnější vůz než je Veyron. Interně šlo o Project Lydia a jak se zdá, automobilka od něho nyní upustila. Pod kapotou vozu měl být stejný šestnáctiválec o objemu 8,0 se čtveřici turbodmychadel, ale s výkonem naladěným až na 1175 koní. Narozdíl od Veyronu však mělo jít o vůz určený na závodní tratě, a ne supervýkonné GT použitelné každý den.

Za rozhodnutím Bugatti možná stojí i fakt, že automobilka se rozhodla pro vývoj čtyřdveřového sedanu s dynamickou karoserii a místem pro čtveřici cestujících. Co je ale pozoruhodné, pod jeho přední kapotou má být uložen motor z Veyronu, jen zřejmě s mírně škrceným výkonem. Je tak dost možné, že se dočkáme nejrychlejšího a nejvýkonnějšího sedanu světa.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků