Bugatti zřejmě silnější vůz než Veyron nepostaví, na cestě je sedan

Před časem se světem rozletěly informace, že Bugatti má v plánu postavit silnější vůz než je Veyron. Interně šlo o Project Lydia a jak se zdá, automobilka od něho nyní upustila. Pod kapotou vozu měl být stejný šestnáctiválec o objemu 8,0 se čtveřici turbodmychadel, ale s výkonem naladěným až na 1175 koní. Narozdíl od Veyronu však mělo jít o vůz určený na závodní tratě, a ne supervýkonné GT použitelné každý den.

Za rozhodnutím Bugatti možná stojí i fakt, že automobilka se rozhodla pro vývoj čtyřdveřového sedanu s dynamickou karoserii a místem pro čtveřici cestujících. Co je ale pozoruhodné, pod jeho přední kapotou má být uložen motor z Veyronu, jen zřejmě s mírně škrceným výkonem. Je tak dost možné, že se dočkáme nejrychlejšího a nejvýkonnějšího sedanu světa.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků