Bugatti zlomilo rekord! Unikátní Chiron, který vzniknul mimo výrobní plán, se stal nejdražším novým vozem prodaným v aukci

Bugatti si odváží další světové prvenství. Na aukci padla dosud nejvyšší částka za jeho nový automobil.

Koncem loňského roku si Bugatti nadělilo k Vánocům unikátní Chiron Profilée, který jsme vám po technické a designové stránce záhy představili. Jde o zhmotnění zpětné vazby zákazníků, kteří chtěli kompromis mezi cestovním Chironem Sport a ostrým Chironem Pur Sport. Pravdou je, že Profilée se stejně více příklání k duchu grand toureru. I když se tato verze plánovala jako plnohodnotná modelová řada, už během vývoje se výrobní kapacita Chironu omezená na 500 kusů zcela naplnila.

Bugatti ale přišlo líto zavřít Profilée do interního skladu, když si s ním dali tolik práce. Proto se tým rozhodl dotáhnout projekt do konce a původně předsériový kus legalizovat pro běžné silnice. Tím pádem je Profilée naprostým unikátem, jelikož nejenže vzniklo v jediném exempláři, a nese prvky, které se na jiných Chironech neobjevují, ale navíc se zrodilo nad rámec plánované výroby.  

 

Zatímco většina Chironů už dopředu znala budoucího majitele, o Profilée museli zájemci svést urputný boj v aukci. Za tímto účelem se vůz z fabriky přesunul do pařížského Carrousel du Louvre, kde jej 1. února od 16 hodin dražila aukční síň RM Sotheby's pod číslem 177/200. Odhadci kalkulovali s prodejní cenou 133,1 milionu korun, ale to se spletli. Kladívko totiž odkleplo poslední nabídku ve výši 236.978.500 korun. Tím Chiron Profilée stanovil nový rekord a stal se nejdražším novým vozem prodaným v aukci.

Diskuze (4) Další článek: Oblíbená okruhová hračka prošla vylepšením. Motor z Focusu ST jí dává 425 koní a má vydržet extrémní zátěž

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,