Bugatti vzdává hold pilotům speciálním Chironem s krásnou malbou na dveřích

Letecká esa a staré automobilky jsou spolu často úzce spjatí. Ostatně Bugatti na ně nyní vzpomíná unikátním Chironem za 75 milionů korun.

Bugatti se rozhodlo uctít závodní jezdce ze zlaté éry motorsportu unikátní edicí Bugatti Chiron s názvem Les Légendes du Ciel (nebeské legendy). Mnoho jezdců automobilky Bugatti totiž byli válečnými piloty, jmenovitě třeba Albert Divo či Robert Benoist. Letectvo ostatně fascinovalo i samotného Ettore Bugattiho.

Bugatti Bolide oficiálně: Odpověď na důležitou otázku má 1850 koní a 1240 kg

Bugatti Bolide oficiálně: Odpověď na důležitou otázku má 1850 koní a 1240 kg

Bugatti Chiron uctívající nebeské legendy vznikne pouze ve dvaceti exemplářích. Všechny se budou vyznačovat matně šedou barvou Gris Serpent, která je moderní interpretací barvy letadel z 20. let minulého století. Prostředkem vozu se line široký bílý pruh a boční prahy zdobí francouzská trikolóra.

Všimněte si horizontálního žebrování přední masky ve tvaru podkovy v leskle černém provedení. Standardní Chiron má jiné žebrování. Edice má pak i svou vlastní grafiku a logo, které se objevuje na různých místech. Například po otevření dveří se promítne na zem a najdete ho i na hlavových opěrkách ručně prošívaných sedadel.

Nejen Bugatti, VW přemýšlí i nad osudem Lamborghini a Ducati. Pustí je k vodě?

Nejen Bugatti, VW přemýšlí i nad osudem Lamborghini a Ducati. Pustí je k vodě?

Moc pěkná zajímavost se nachází na výplních dveří, kde je vyobrazena ruční skica závodní scény mezi Bugatti Type 13 a letadlem Nieuport 17, čímž automobilka stvrzuje poselství edice. Pod kapotou vozu se nic nezměnilo a motor W16 zde tak stále produkuje 1500 koní a 1600 N.m točivého momentu.

Maximální rychlost Bugatti Chiron Les Légendes du Ciel je elektronicky omezena na 420 km/h. Zájemci o tento vůz si připraví 75.456.000 Kč. Produkce začne ještě před koncem tohoto roku.

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků