Bugatti Veyron v první ostré havárii

Bylo jen otázkou času, kdy se někomu podaří udělat z nejrychlejšího vozu na světě hromádku sutin s okouzlující cenou. Dva kusy sice již prošly silničním crash testem, ovšem jednalo se vždy o testovací vozy automobilky Bugatti.

Prvním nejmenovaný majitel nyní „přišel” o více než 40 000 000 korun. Vůz doplatil na jeho jezdeckou chybu a i když následky nejsou děsivé, zpátky na silnici se tento vůz vrátí jen stěží. I když nemusí být všem dnům konec, značná část vozu zůstala zachována, a tak stačí, aby se vozu ujal zkušený český mechanik s pořádným kladivem, rovnací stolicí a trochou pryskyřice na slepení uhlíkových vláken a bude vše zase v pořádku.

Havárie Veyronu, jak se dalo očekávat, zahýbala cenami tohoto vozu na trhu exklusivních „ojetin”. Stejně jako stouply ceny soukromně prodávaných Ferrari Enzo po zničení jednoho kusu o 2 procenta, u Bugatti vzrostly okamžitě ceny o necelých 5 procent. Není se čemu divit, protože nyní jich bude na světě jen 299.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bugatti Veyron

Foto: EvoTechnik

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky