Bugatti Veyron v první ostré havárii

Bylo jen otázkou času, kdy se někomu podaří udělat z nejrychlejšího vozu na světě hromádku sutin s okouzlující cenou. Dva kusy sice již prošly silničním crash testem, ovšem jednalo se vždy o testovací vozy automobilky Bugatti.

Prvním nejmenovaný majitel nyní „přišel” o více než 40 000 000 korun. Vůz doplatil na jeho jezdeckou chybu a i když následky nejsou děsivé, zpátky na silnici se tento vůz vrátí jen stěží. I když nemusí být všem dnům konec, značná část vozu zůstala zachována, a tak stačí, aby se vozu ujal zkušený český mechanik s pořádným kladivem, rovnací stolicí a trochou pryskyřice na slepení uhlíkových vláken a bude vše zase v pořádku.

Havárie Veyronu, jak se dalo očekávat, zahýbala cenami tohoto vozu na trhu exklusivních „ojetin”. Stejně jako stouply ceny soukromně prodávaných Ferrari Enzo po zničení jednoho kusu o 2 procenta, u Bugatti vzrostly okamžitě ceny o necelých 5 procent. Není se čemu divit, protože nyní jich bude na světě jen 299.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bugatti Veyron

Foto: EvoTechnik

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků