Bugatti Veyron Targa, nová verze s nižší maximálkou

Nejvýkonnější, nejrychlejší, nejdynamičtější a nejdražší vůz na světě Bugatti Veyron se v roce 2008 dočká nové karosářské verze. Veyron přijde ve verzi Targa, tedy jako vůz s dvojici střešních panelů, které půjde sundat a řidič si tak vychutná jízdu se sluncem nad hlavou.

Obrovský úspěch Veyronu, který přišel po vlažném prodejním startu, totiž přiměl vedení firmy k tomu, aby plně využila daný potenciál. Dnešní verze Coupé má přesně stanovený počet vyrobených kusů a byla by škoda nevyužít vývoje, který musel vlastník zaplatit. Targa je tak vlastně jedinou možnou variací tohoto vozu (kombíku se opravdu nedočkáme, zcela otevřený roadster je pak vzhledem k požadavkům na vysokou dynamiku nepravděpodobný).

Za dva roky tak světlo světa spatří nová verze, která bude ovšem mírně okleštěná. Maximální rychlost bude totiž z bezpečnostních a aerodynamických důvodů snížena na 350 km/h a také zrychlení bude mírně horší, než u coupé. Verze Targa by se cenově měla dostat mírně nad dnešní coupé, protože automobilka musí vyvinout nový systém střešních panelů a musí také investovat do vývoje pozměněné aerodynamiky. Cena by se tak měla pohybovat okolo 1,3 mil. eur (cca 37 mil. Kč) bez daně, což je o šest milionu více, než kolik stojí dnešní coupé.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků