Bugatti Veyron Targa, nová verze s nižší maximálkou

Nejvýkonnější, nejrychlejší, nejdynamičtější a nejdražší vůz na světě Bugatti Veyron se v roce 2008 dočká nové karosářské verze. Veyron přijde ve verzi Targa, tedy jako vůz s dvojici střešních panelů, které půjde sundat a řidič si tak vychutná jízdu se sluncem nad hlavou.

Obrovský úspěch Veyronu, který přišel po vlažném prodejním startu, totiž přiměl vedení firmy k tomu, aby plně využila daný potenciál. Dnešní verze Coupé má přesně stanovený počet vyrobených kusů a byla by škoda nevyužít vývoje, který musel vlastník zaplatit. Targa je tak vlastně jedinou možnou variací tohoto vozu (kombíku se opravdu nedočkáme, zcela otevřený roadster je pak vzhledem k požadavkům na vysokou dynamiku nepravděpodobný).

Za dva roky tak světlo světa spatří nová verze, která bude ovšem mírně okleštěná. Maximální rychlost bude totiž z bezpečnostních a aerodynamických důvodů snížena na 350 km/h a také zrychlení bude mírně horší, než u coupé. Verze Targa by se cenově měla dostat mírně nad dnešní coupé, protože automobilka musí vyvinout nový systém střešních panelů a musí také investovat do vývoje pozměněné aerodynamiky. Cena by se tak měla pohybovat okolo 1,3 mil. eur (cca 37 mil. Kč) bez daně, což je o šest milionu více, než kolik stojí dnešní coupé.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků