Bugatti Veyron Targa, nová verze s nižší maximálkou

Nejvýkonnější, nejrychlejší, nejdynamičtější a nejdražší vůz na světě Bugatti Veyron se v roce 2008 dočká nové karosářské verze. Veyron přijde ve verzi Targa, tedy jako vůz s dvojici střešních panelů, které půjde sundat a řidič si tak vychutná jízdu se sluncem nad hlavou.

Obrovský úspěch Veyronu, který přišel po vlažném prodejním startu, totiž přiměl vedení firmy k tomu, aby plně využila daný potenciál. Dnešní verze Coupé má přesně stanovený počet vyrobených kusů a byla by škoda nevyužít vývoje, který musel vlastník zaplatit. Targa je tak vlastně jedinou možnou variací tohoto vozu (kombíku se opravdu nedočkáme, zcela otevřený roadster je pak vzhledem k požadavkům na vysokou dynamiku nepravděpodobný).

Za dva roky tak světlo světa spatří nová verze, která bude ovšem mírně okleštěná. Maximální rychlost bude totiž z bezpečnostních a aerodynamických důvodů snížena na 350 km/h a také zrychlení bude mírně horší, než u coupé. Verze Targa by se cenově měla dostat mírně nad dnešní coupé, protože automobilka musí vyvinout nový systém střešních panelů a musí také investovat do vývoje pozměněné aerodynamiky. Cena by se tak měla pohybovat okolo 1,3 mil. eur (cca 37 mil. Kč) bez daně, což je o šest milionu více, než kolik stojí dnešní coupé.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků