Bugatti Veyron Targa, nová verze s nižší maximálkou

Nejvýkonnější, nejrychlejší, nejdynamičtější a nejdražší vůz na světě Bugatti Veyron se v roce 2008 dočká nové karosářské verze. Veyron přijde ve verzi Targa, tedy jako vůz s dvojici střešních panelů, které půjde sundat a řidič si tak vychutná jízdu se sluncem nad hlavou.

Obrovský úspěch Veyronu, který přišel po vlažném prodejním startu, totiž přiměl vedení firmy k tomu, aby plně využila daný potenciál. Dnešní verze Coupé má přesně stanovený počet vyrobených kusů a byla by škoda nevyužít vývoje, který musel vlastník zaplatit. Targa je tak vlastně jedinou možnou variací tohoto vozu (kombíku se opravdu nedočkáme, zcela otevřený roadster je pak vzhledem k požadavkům na vysokou dynamiku nepravděpodobný).

Za dva roky tak světlo světa spatří nová verze, která bude ovšem mírně okleštěná. Maximální rychlost bude totiž z bezpečnostních a aerodynamických důvodů snížena na 350 km/h a také zrychlení bude mírně horší, než u coupé. Verze Targa by se cenově měla dostat mírně nad dnešní coupé, protože automobilka musí vyvinout nový systém střešních panelů a musí také investovat do vývoje pozměněné aerodynamiky. Cena by se tak měla pohybovat okolo 1,3 mil. eur (cca 37 mil. Kč) bez daně, což je o šest milionu více, než kolik stojí dnešní coupé.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 21 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků