Bugatti Veyron Targa bude

Slovutný superautomobil Veyron dostane napřesrok variantu s odnímatelnými střešními panely, o níž se diskutuje již déle než rok. Taková verze je vzhledem ke konstrukci automobilu jediným řešením, jež umožní jízdu s větrem ve vlasech bez radikálních dopadů na linie karosérie a bezpečnost posádky. Přesto si modifikace střechy vyžádá dodatečné zásahy do karosérie pro zachování její potřebné tuhosti, což s sebou přinese navýšení hmotnosti a úpravy aerodynamiky, které by měly maximální rychlost vozu omezit na „pouhých“ 350 km/h. Je však zároveň téměř jisté, že pro sejmuté střešní panely nebude ve voze úložný prostor, takže je budete muset nechat doma. Podle dostupných informací však bude pro případ náhlého zhoršení počasí k dispozici plátěný přístřešek.

Očekává se, že Bugatti co nevidět projekt představí oficiálně a oznámí, kolik otevřených Veyronů vyrobí. Rozhodně jich bude méně než vozů kupé, jichž se vyprodukovaly tři stovky. Mluví se zatím o čísle 80…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků