Bugatti Veyron Targa bude

Slovutný superautomobil Veyron dostane napřesrok variantu s odnímatelnými střešními panely, o níž se diskutuje již déle než rok. Taková verze je vzhledem ke konstrukci automobilu jediným řešením, jež umožní jízdu s větrem ve vlasech bez radikálních dopadů na linie karosérie a bezpečnost posádky. Přesto si modifikace střechy vyžádá dodatečné zásahy do karosérie pro zachování její potřebné tuhosti, což s sebou přinese navýšení hmotnosti a úpravy aerodynamiky, které by měly maximální rychlost vozu omezit na „pouhých“ 350 km/h. Je však zároveň téměř jisté, že pro sejmuté střešní panely nebude ve voze úložný prostor, takže je budete muset nechat doma. Podle dostupných informací však bude pro případ náhlého zhoršení počasí k dispozici plátěný přístřešek.

Očekává se, že Bugatti co nevidět projekt představí oficiálně a oznámí, kolik otevřených Veyronů vyrobí. Rozhodně jich bude méně než vozů kupé, jichž se vyprodukovaly tři stovky. Mluví se zatím o čísle 80…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků