Bugatti Veyron Targa bude

Slovutný superautomobil Veyron dostane napřesrok variantu s odnímatelnými střešními panely, o níž se diskutuje již déle než rok. Taková verze je vzhledem ke konstrukci automobilu jediným řešením, jež umožní jízdu s větrem ve vlasech bez radikálních dopadů na linie karosérie a bezpečnost posádky. Přesto si modifikace střechy vyžádá dodatečné zásahy do karosérie pro zachování její potřebné tuhosti, což s sebou přinese navýšení hmotnosti a úpravy aerodynamiky, které by měly maximální rychlost vozu omezit na „pouhých“ 350 km/h. Je však zároveň téměř jisté, že pro sejmuté střešní panely nebude ve voze úložný prostor, takže je budete muset nechat doma. Podle dostupných informací však bude pro případ náhlého zhoršení počasí k dispozici plátěný přístřešek.

Očekává se, že Bugatti co nevidět projekt představí oficiálně a oznámí, kolik otevřených Veyronů vyrobí. Rozhodně jich bude méně než vozů kupé, jichž se vyprodukovaly tři stovky. Mluví se zatím o čísle 80…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků