Bugatti Veyron nejrychlejší, rekord téměř 400 km/h

Nedávno jsme psali, že švédský Koenigsegg CCR překonal sedm let starý rychlostní rekord McLarenu F1, a stal se nejrychlejším sériovým vozem planety. Nastavil laťku na 387,87 km/h a všichni čekali, s čím se po všech problémech a spekulacích vytasí Bugatti Veyron - Volkswagen se chlubil, že překoná hranici 400 km/h.

Nyní Veyron konečně vyjel v rámci nových testů na okruh v německém Wolfsburgu a řidič dostal jediný úkol: vyždímat z Veyronu maximální rychlost a porazit všechno, co má čtyři kola. Na speciálním měřicím přístroji naskočila hodnota, kterou Volkswagen tají, ale podle tiskového mluvčího to bylo více než 248 mph. Britský AutoExpress uvádí hodnotu 248,5 mph, tedy téměř 400 km/h (399,92 km/h).

Tohoto měření se nezúčastnil žádný komisař Guinnessových rekordů, proto Volkswagen překonání rekordu nekomunikuje oficiální cestou na veřejnost. Asi čeká, že se Veyron objeví finální, prodejní podobě. Na výsluní se tak stále ještě hřeje CCR; ale jak dlouho?

Tip: Přečtěte si podrobné informace o McLarenu F1 nebo Bugatti Veyronu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků