Bugatti Veyron nejrychlejší, rekord téměř 400 km/h

Nedávno jsme psali, že švédský Koenigsegg CCR překonal sedm let starý rychlostní rekord McLarenu F1, a stal se nejrychlejším sériovým vozem planety. Nastavil laťku na 387,87 km/h a všichni čekali, s čím se po všech problémech a spekulacích vytasí Bugatti Veyron - Volkswagen se chlubil, že překoná hranici 400 km/h.

Nyní Veyron konečně vyjel v rámci nových testů na okruh v německém Wolfsburgu a řidič dostal jediný úkol: vyždímat z Veyronu maximální rychlost a porazit všechno, co má čtyři kola. Na speciálním měřicím přístroji naskočila hodnota, kterou Volkswagen tají, ale podle tiskového mluvčího to bylo více než 248 mph. Britský AutoExpress uvádí hodnotu 248,5 mph, tedy téměř 400 km/h (399,92 km/h).

Tohoto měření se nezúčastnil žádný komisař Guinnessových rekordů, proto Volkswagen překonání rekordu nekomunikuje oficiální cestou na veřejnost. Asi čeká, že se Veyron objeví finální, prodejní podobě. Na výsluní se tak stále ještě hřeje CCR; ale jak dlouho?

Tip: Přečtěte si podrobné informace o McLarenu F1 nebo Bugatti Veyronu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků