Bugatti Veyron má problém s airbagy, prodej v USA možná skončí

U Bugatti mají velký problém. Od září začnou ve Spojených státechplatit  nová pravidla pro výrobce automobilů týkající se fungování airbagů a těm automobilka se současným provedením svého jediného modelu Veyron není schopna dostát. Americká legislativa po výrobcích požaduje integraci tzv. chytrých airbagů (nafukování v závislosti na intenzitě nárazu, poloze řidiče/pasažéra apod.), které by v případě Veyronu znamenaly zásadní zásahy do kontrukce vozu.

Bugatti se do těchto úprav pochopitelně nechce, musela by významně změnit současné provedení vozu, dočasně omezit produkci a zpozdila by se s vývojem nových modelů. Krom toho by implementace úprav znamenala zvýšení již tak vysoké ceny Veyronu o citelných 125 000 dolarů. Prezident Bugatti Tomas Bscher k věci podotkl jen tolik, že požadavek na chytré airbagy může dostat Bugatti v Americe ven ze hry. Automobilka by se tak musel rozloučit s prodejem 150 vozů, které v USA ještě plánovala prodat.

Problém se ale netýká jen Bugatti, podobný mají s některými modely i další maloobjemoví výrobci jako Ferrari, Lamborghini, Maserati, Lotus, Spyker a další. Všichni požádali v USA o výjimku, která jim ale zatím nebyla udělena a čas se krátí. Možná se tak americký trh bude muset na pár let obejít bez některých výjimečných supersportů převážně staršího data vzniku (např. Murcielago), u nich automobilky počítají s použitím nových airbagů až u další generace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bugatti Veyron

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků