Bugatti už má také řešení pro městskou mobilitu. Vypadá skvěle a má detail, který jen tak neuvidíte

Bugatti je na vrcholu technické dokonalosti a také produkce různých modelů nebyla nikdy pestřejší. To značce dovolilo expandovat i do dalších segmentů, například městské mobility.

Jestli už máte Bugatti hodinky nebo láhev tematického šampaňského, pravděpodobně se začnete poohlížet po nějakém dalším doplňku. Mezi movitou klientelou jistě nebude nouze o rozlehlé pozemky s honosným sídlem. Abyste si neopotřebovali své na míru vyrobené boty, přichází automobilka s jedinečnou elektrickou koloběžkou.

S úsměvem se dá říci, že Bugatti elegantně vyřešilo tlaky na bateriové dopravní prostředky. Vyhověli iniciativě „zeleného davu“ a nyní mohou s klidným svědomím ponechat vozům spalovací srdce. Koloběžku vytvořilo ve spolupráci s Bytech International. Objednat ji můžete ve třech barevných provedeních (modrá Agile, stříbrná a černá). Ve všech případech bude vážit 15,9 kilogramu.  Díky kompaktnímu 10Ah bateriovému setu ujede koloběžka 35 kilometrů.

Magnesiový rám koloběžky s nosností 110 kilogramů byl spolu s dalšími doplňky navržen v duchu aerodynamiky a funkčnosti. Samozřejmostí výbavy jsou pokročilé funkce jako tempomat nebo volba třech jízdních režimů (Eco, Město a Sport) omezující maximální rychlost na 15, 20 a 35 km/h. Elektromotor má výkon 700 wattů. Technická specifikace dále pokračuje ABS systémem zadního kola, duálním brzdovým systémem, podsvícením a blinkry. Něco takového se na koloběžce vidí zřídka. Třešničkou je projekce loga „EB“ za zadním kolem.  

Cena zatím zveřejněna nebyla, pokud ale chcete vlastnit stroj od Bugatti, toto bude pravděpodobně nejlevnější cesta.  

Diskuze (1) Další článek: Nový Volkswagen Multivan T7 dorazil do Česka. Už jsme se svezli a zatím splňuje, co slíbil

Témata článku: , , , , , , , , , , ,