Bugatti slaví 110 let. Speciální Chiron odkazuje na rodnou Francii

Jmenuje se Chiron Sport 110 ans Bugatti, obsahuje některé unikátní prvky a vznikne pouze 20 exemplářů. Takhle se slaví výročí ve Francii.

Chvíli italské, nyní německé, ale Bugatti bylo a vždy bude hlavně francouzské. Tady příběh před 110 lety začal a sem se také odkazuje speciální edice, jejíž předlohou se stal předposlední výkřik automobilky, model Chiron Sport.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Vůz je pokrytý typickým dvou-tónovým zbarvením, modrou Steel Blue v matném provedení a Steel Blue Carbon. Kromě pruhů na vnějších zpětných zrcátkách a odznaku za dveřmi se největší pocta rodné zemi nachází na spodní straně zadního spoileru, kde je vyobrazena francouzská vlajka.

Kola jsou vyvedena v matně černé barvě, aby tak vynikly modře nabarvené brzdové třmeny. Změnou prošel i ručně dělaný interiér, bohužel je z něho pouze pár detailních fotografií. Sedadla jsou kombinací modré kůže a Alcantary. Středem vede pruh francouzské trikolóry a na místě opěrky je vyšité logo limitované edice.

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Z hlediska techniky se nic nezměnilo. To znamená, že čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec o objemu 8,0 litru má pořád 1500 koní, na stovku auto rozhýbe za dvě a půl vteřiny a jezdí přes 400 km/h. Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti vznikne pouze 20 kusů. Změny jsou tedy pouze kosmetické a ne nijak rozsáhlé. I tak si ale sběratelé budou moct utrhat ruce. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků