Bugatti slaví 110 let. Speciální Chiron odkazuje na rodnou Francii

Jmenuje se Chiron Sport 110 ans Bugatti, obsahuje některé unikátní prvky a vznikne pouze 20 exemplářů. Takhle se slaví výročí ve Francii.

Chvíli italské, nyní německé, ale Bugatti bylo a vždy bude hlavně francouzské. Tady příběh před 110 lety začal a sem se také odkazuje speciální edice, jejíž předlohou se stal předposlední výkřik automobilky, model Chiron Sport.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Vůz je pokrytý typickým dvou-tónovým zbarvením, modrou Steel Blue v matném provedení a Steel Blue Carbon. Kromě pruhů na vnějších zpětných zrcátkách a odznaku za dveřmi se největší pocta rodné zemi nachází na spodní straně zadního spoileru, kde je vyobrazena francouzská vlajka.

Kola jsou vyvedena v matně černé barvě, aby tak vynikly modře nabarvené brzdové třmeny. Změnou prošel i ručně dělaný interiér, bohužel je z něho pouze pár detailních fotografií. Sedadla jsou kombinací modré kůže a Alcantary. Středem vede pruh francouzské trikolóry a na místě opěrky je vyšité logo limitované edice.

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Z hlediska techniky se nic nezměnilo. To znamená, že čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec o objemu 8,0 litru má pořád 1500 koní, na stovku auto rozhýbe za dvě a půl vteřiny a jezdí přes 400 km/h. Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti vznikne pouze 20 kusů. Změny jsou tedy pouze kosmetické a ne nijak rozsáhlé. I tak si ale sběratelé budou moct utrhat ruce. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků