Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Už nějakou dobu mluví Bugatti o rozšíření modelové palety. Nyní se však věci konečně začaly dávat do pohybu a objevuje se jedna zajímavá informace za druhou.

Automobilka Bugatti nedávno oznámila, že v budoucnu nejspíš spustí výrobu levnějších a dostupnějších elektromobilů. Dostupnější ale samozřejmě v tom smyslu, že si je budou moci dovolit i milionáři a ne jen miliardáři. Exkluzivitu si přece automobilka nemůže nechat vzít.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Nyní ale magazín Car vrhl na toto téma další paprsek ze slunce objasnění. Novinka má být čistě elektrický sedan se základem v Porsche Taycan. Z platformy Taycanu samozřejmě chce vytáhnout co nejvíce a nabídne o dost delší karoserii.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Bugatti si zřejmě nebude razit novou designovou cestu. Jejich jazyk současné klientele očividně naprosto vyhovuje. Říká se také, že novinka ponese jméno Royale. To by se vylučovalo s konceptem 16C Galibier, kterému je letos již deset let. Bugatti Royale možná znáte. V 30. letech šlo o superauto pro tu nejbohatší smetánku. Byl to takový vůz, že by se před ním styděl i Rolls-Royce Phantom.

Poslední Bugatti EB110 SS je na prodej. Unikátní kousek vyjde draho

Poslední Bugatti EB110 SS je na prodej. Unikátní kousek vyjde draho

Čekáme ovšem na podrobnější informace nějakou oficiální cestou. Zatím pouze víme, že Bugatti dost silně uvažuje nad tím, že do čtyř let představí dostupnější model, který bude poháněn pouze elektřinou a jeho cena se bude pohybovat okolo 700.000 eur (v přepočtu 18.000.000 korun). Za tu dobu se toho ale může hodně změnit.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 68 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků