Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Už nějakou dobu mluví Bugatti o rozšíření modelové palety. Nyní se však věci konečně začaly dávat do pohybu a objevuje se jedna zajímavá informace za druhou.

Automobilka Bugatti nedávno oznámila, že v budoucnu nejspíš spustí výrobu levnějších a dostupnějších elektromobilů. Dostupnější ale samozřejmě v tom smyslu, že si je budou moci dovolit i milionáři a ne jen miliardáři. Exkluzivitu si přece automobilka nemůže nechat vzít.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Nyní ale magazín Car vrhl na toto téma další paprsek ze slunce objasnění. Novinka má být čistě elektrický sedan se základem v Porsche Taycan. Z platformy Taycanu samozřejmě chce vytáhnout co nejvíce a nabídne o dost delší karoserii.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Bugatti si zřejmě nebude razit novou designovou cestu. Jejich jazyk současné klientele očividně naprosto vyhovuje. Říká se také, že novinka ponese jméno Royale. To by se vylučovalo s konceptem 16C Galibier, kterému je letos již deset let. Bugatti Royale možná znáte. V 30. letech šlo o superauto pro tu nejbohatší smetánku. Byl to takový vůz, že by se před ním styděl i Rolls-Royce Phantom.

Poslední Bugatti EB110 SS je na prodej. Unikátní kousek vyjde draho

Poslední Bugatti EB110 SS je na prodej. Unikátní kousek vyjde draho

Čekáme ovšem na podrobnější informace nějakou oficiální cestou. Zatím pouze víme, že Bugatti dost silně uvažuje nad tím, že do čtyř let představí dostupnější model, který bude poháněn pouze elektřinou a jeho cena se bude pohybovat okolo 700.000 eur (v přepočtu 18.000.000 korun). Za tu dobu se toho ale může hodně změnit.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků