Bugatti odhaluje specifikace Divo. Některé požadavky zákazníků jsou bláznivé

Bugatti samozřejmě neodhaluje vše, ale čtyři kousky již brzy připravených modelů Divo nám ukázat může. Všechny vypadají dobře.

Zanedlouho už bude automobilka Bugatti dodávat prvním zákazníkům specialitu Divo, hypersportu pojmenovaném po francouzském automobilovém závodníkovi Alberto Divovi, který si v letech 1928 a 1929 dojel ve vozech Bugatti pro vítězství v prestižním italském závodě Targa Florio.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Tato limitka čtyřiceti kusů vychází z Bugatti Chiron. Má tedy osmilitrový šestnáctiválec o výkonu 1103 kW (1500 koní). Maximální rychlost je nicméně omezena na 380 km/h, takže s magickou hranicí čtyřstovky se musí majitelé rozloučit. Na okruhu je ale Divo díky většímu přítlaku a ještě nižší hmotnosti, než má třeba Chiron Sport, rychlejší.

Vůz je pro zákazníky plně specifikovatelný. Aby si jej ale nadiktovali podle svého, musí přijet do sídla značky v Molsheimu, kde s partou specialistů probírají případné konfigurace. Mnoho z nich se nechává vozy patrioticky specifikovat do barev svých národních vlajek. Limity specifikací tu samozřejmě jsou - žádná změna nesmí narušit bezpečnost vozu, nebo zakrývat logo automobilky.

Černou nic nezkazíš. Bugatti ukazuje speciální Chirony Noire Duo, karbonem nešetří

Černou nic nezkazíš. Bugatti ukazuje speciální Chirony Noire Duo, karbonem nešetří

Bugatti sdělilo, že vedle klasických přání na speciální prošívání či barvu čalounění interiéru, dostává i velmi neobvyklé prosby, mezi které se řadí například osazení interiéru krystaly či vytisknutí stopy dítěte. Každá změna ale přirozeně oddálí dodání vozu. Například nová barva může způsobit, že vůz majitel dostane o čtyři měsíce později.

VIDEO: To nejlepší ze zrušené Ženevy! Návrat Alfy, sportovní Bugatti i Porsche

VIDEO: To nejlepší ze zrušené Ženevy! Návrat Alfy, sportovní Bugatti i Porsche

Automobilka také prozradila, že nejvíc neobvyklé prosby mají zákazníci z Asie. Evropané jsou již tradičně konzervativní a svou fantazii drží na uzdě. Zato Američané se prý nebojí extravagantních barev. Bugatti zveřejnilo konfiguraci čtyř modelů, které si můžete prohlédnout nahoře v galerii. Jsme si jistí, že tohle jsou ty mírnější kousky.

Galerie doplněna o fotografie z uvedení modelu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků