Nejdražší auto světa je jen maketa. Bugatti La Voiture Noire bude hotové za dva roky

Na to, že má nejdražší automobil na světě šestnáctiválcový motor, se pohybuje až překvapivě tiše...

Na internetu se objevilo video, ve kterém se nejdražší automobil na světě odváží z ženevského výstaviště, kde proběhla jeho světová premiéra. Na videu si můžete všimnout několika podivných věcí. Tou hlavní je, že vůz nevydává vůbec žádný zvuk.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Magazín Carscoops proto oslovil šéfa komunikace Bugatti, kterým je Tim Bravo. Ten prozradil, že La Voiture Noire je pouhým konceptem bez motoru a od jeho dokončení dělí automobilku ještě několik let. „Není to ještě hotové auto. Na projektu jsme začali pracovat před rokem a půl, když nám zákazník schválil návrh projektu. Auto bude doručeno někdy za dva až za dva a půl roku“, prozradil Bravo magazínu.

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Vůz dokonce nemá ještě ani interiér, který bude ve výsledku určitě stát za to. Hnací ústrojí bude stejně jako podvozkové komponenty z Bugatti Chiron. To znamená motor V16 8.0 litru, výkon 1103 kW (1500 koní) a 1600 Nm točivého momentu. Těžko říct, jestli je vůz lehčí, nebo těžší a jak to ve výsledku ovlivní dynamiku.

Vůz z výstaviště odjel díky elektromotoru, což je u konceptů naprosto běžná praxe. Nemyslete si, že se nás Bugatti snažilo nějak ošidit. Na autosalonech je spousta aut, které jsou pouhými maketami.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků