Nejdražší auto světa je jen maketa. Bugatti La Voiture Noire bude hotové za dva roky

Na to, že má nejdražší automobil na světě šestnáctiválcový motor, se pohybuje až překvapivě tiše...

Na internetu se objevilo video, ve kterém se nejdražší automobil na světě odváží z ženevského výstaviště, kde proběhla jeho světová premiéra. Na videu si můžete všimnout několika podivných věcí. Tou hlavní je, že vůz nevydává vůbec žádný zvuk.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Magazín Carscoops proto oslovil šéfa komunikace Bugatti, kterým je Tim Bravo. Ten prozradil, že La Voiture Noire je pouhým konceptem bez motoru a od jeho dokončení dělí automobilku ještě několik let. „Není to ještě hotové auto. Na projektu jsme začali pracovat před rokem a půl, když nám zákazník schválil návrh projektu. Auto bude doručeno někdy za dva až za dva a půl roku“, prozradil Bravo magazínu.

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Vůz dokonce nemá ještě ani interiér, který bude ve výsledku určitě stát za to. Hnací ústrojí bude stejně jako podvozkové komponenty z Bugatti Chiron. To znamená motor V16 8.0 litru, výkon 1103 kW (1500 koní) a 1600 Nm točivého momentu. Těžko říct, jestli je vůz lehčí, nebo těžší a jak to ve výsledku ovlivní dynamiku.

Vůz z výstaviště odjel díky elektromotoru, což je u konceptů naprosto běžná praxe. Nemyslete si, že se nás Bugatti snažilo nějak ošidit. Na autosalonech je spousta aut, které jsou pouhými maketami.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 63 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků