Nejdražší auto světa je jen maketa. Bugatti La Voiture Noire bude hotové za dva roky

Na to, že má nejdražší automobil na světě šestnáctiválcový motor, se pohybuje až překvapivě tiše...

Na internetu se objevilo video, ve kterém se nejdražší automobil na světě odváží z ženevského výstaviště, kde proběhla jeho světová premiéra. Na videu si můžete všimnout několika podivných věcí. Tou hlavní je, že vůz nevydává vůbec žádný zvuk.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Magazín Carscoops proto oslovil šéfa komunikace Bugatti, kterým je Tim Bravo. Ten prozradil, že La Voiture Noire je pouhým konceptem bez motoru a od jeho dokončení dělí automobilku ještě několik let. „Není to ještě hotové auto. Na projektu jsme začali pracovat před rokem a půl, když nám zákazník schválil návrh projektu. Auto bude doručeno někdy za dva až za dva a půl roku“, prozradil Bravo magazínu.

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Vůz dokonce nemá ještě ani interiér, který bude ve výsledku určitě stát za to. Hnací ústrojí bude stejně jako podvozkové komponenty z Bugatti Chiron. To znamená motor V16 8.0 litru, výkon 1103 kW (1500 koní) a 1600 Nm točivého momentu. Těžko říct, jestli je vůz lehčí, nebo těžší a jak to ve výsledku ovlivní dynamiku.

Vůz z výstaviště odjel díky elektromotoru, což je u konceptů naprosto běžná praxe. Nemyslete si, že se nás Bugatti snažilo nějak ošidit. Na autosalonech je spousta aut, které jsou pouhými maketami.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků