Nejdražší auto světa je jen maketa. Bugatti La Voiture Noire bude hotové za dva roky

Na to, že má nejdražší automobil na světě šestnáctiválcový motor, se pohybuje až překvapivě tiše...

Na internetu se objevilo video, ve kterém se nejdražší automobil na světě odváží z ženevského výstaviště, kde proběhla jeho světová premiéra. Na videu si můžete všimnout několika podivných věcí. Tou hlavní je, že vůz nevydává vůbec žádný zvuk.

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

La Voiture Noire je moderní Bugatti Type 57 SC Atlantic za 422 milionů

Magazín Carscoops proto oslovil šéfa komunikace Bugatti, kterým je Tim Bravo. Ten prozradil, že La Voiture Noire je pouhým konceptem bez motoru a od jeho dokončení dělí automobilku ještě několik let. „Není to ještě hotové auto. Na projektu jsme začali pracovat před rokem a půl, když nám zákazník schválil návrh projektu. Auto bude doručeno někdy za dva až za dva a půl roku“, prozradil Bravo magazínu.

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Vůz dokonce nemá ještě ani interiér, který bude ve výsledku určitě stát za to. Hnací ústrojí bude stejně jako podvozkové komponenty z Bugatti Chiron. To znamená motor V16 8.0 litru, výkon 1103 kW (1500 koní) a 1600 Nm točivého momentu. Těžko říct, jestli je vůz lehčí, nebo těžší a jak to ve výsledku ovlivní dynamiku.

Vůz z výstaviště odjel díky elektromotoru, což je u konceptů naprosto běžná praxe. Nemyslete si, že se nás Bugatti snažilo nějak ošidit. Na autosalonech je spousta aut, které jsou pouhými maketami.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků