Budoucnost Subaru: nová Impreza, nový naftový boxer

Japonská automobilka Subaru produkuje ročně zatím jen cca 600 tisíc vozů. Díky plánované expanzi by však toto číslo mělo v roce 2007 vzrůst na 750 tisíc a o dva roky později chce Subaru prodávat dokonce 900 tisíc vozů. V Evropě by se prodeje měly dostat ze současných 60 tisíc na 100 tisíc kusů ročně. Mezi nejsilnější evropské trhy patří Německo, Velká Británie a Švýcarsko.

Hlavním tahounem nové vlny automobilky Subaru by měla být nová Impreza, která byla až dosud outsiderem prodejů, převážně z důvodu malé nabídky karosářských variant. Ale i to se má změnit. Nová generace Imprezy se představí na Motor Show v japonském Tokiu v roce 2007 a ponese konstrukční prvky nového šefdesignera Andrease Zappatinase, který do Subaru přešel z Alfy Romeo. Nová Impreza bude klasicky jako čtyřdveřový sedan a kombi, ale dále se bude vyrábět ve variantě kupé, kabrio a minivan. Právě kompaktní dvoumístné kabrio by mělo mít úspěch a tvrdě potlačit suverenitu Mazdy MX-5.

Klíčem k úspěchu v Evropě budou nové naftové motory s objemu 2.0 a 3.0 l se čtyřmi a šesti válci. Dvoulitr bude mít písty postaveny proti sobě (boxer) a nabídne výkon okolo 120 kW. V nabídce automobilky se ale objeví až v roce 2007, právě v nové Impreze. O rok později bude k dostání i v modelech Forester a Legacy. Šestiválcový nafťák bude mít výkon dokonce okolo 184 kW, což je v současné produkci rozhodně nadprůměr - v době uvedení na trh už tomu ale tak samozřejmě být nemusí. V nabídce motorů nebude chybět ani hybridní pohon.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků