Budoucnost BMW: nová třída, nové pojetí, nové modely

Německý Auto Motor und Sport nastínil možnou budoucnost automobilky BMW a ukázal chystané modely. Nakolik se vyobrazené vozy a uvedené informace shodují se skutečností (což záleží na tom, z jakých zdrojů AMS čerpalo) ukáže až čas, většina údajů však zní poměrně logicky. Jako první upozorňuje AMS na automobil zcela nové kategorie (studie SC 5), jenž vynikne zejména prostorným interiérem. Přestože charakteristika zatím ukazuje na MPV, MPV to nebude. Ve skutečnosti bude novinka od BMW asi něco mezi kombi a MPV. Zkrátka další zaplňování/vytváření skulin na trhu.

I toto BMW zachová klasickou koncepci s motorem vpředu a náhonem vzadu a svým určením zapadne do kategorie sportovněji střižených vozů pro volný čas. První verze, jejíž příchod na trh se plánuje na rok 2008, poskytne místo pěti pasažérům, později se možná objeví i verze s pohonem všech kol. Karoserie bude navržena tak, aby neměli s nedostatkem místa nad hlavou problémy ani vyšší cestující na zadních sedadlech, což se například o nové jedničkové řadě říci nedá. Dveře se budou zřejmě otevírat proti sobě nebo budou posuvné a usnadní tak nastupování.

Z dalších novinek AMS zmiňuje řadu 1, jež se představí také jako klasické kombi a novou podobu řady 7 naplánovanou pro rok 2008. Nová 7 se údajně umírní po stránce designu, což potvrzuje dřívější signály automobilky o zařazení nižšího rychlostního stupňě v této oblasti. Revoluční kroky se ukázaly být možná až příliš revoluční. Nová 7 dostane také větší rozvor a zjednodušený idrive. Jako poslední se probojovala do vize AMS nová trojková řada. Tu si můžete prohlédnout na exklusivních fotografiích, jež nám dodává Automedia, v našem dřívějším článku.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků