Budoucnost BMW: nová třída, nové pojetí, nové modely

Německý Auto Motor und Sport nastínil možnou budoucnost automobilky BMW a ukázal chystané modely. Nakolik se vyobrazené vozy a uvedené informace shodují se skutečností (což záleží na tom, z jakých zdrojů AMS čerpalo) ukáže až čas, většina údajů však zní poměrně logicky. Jako první upozorňuje AMS na automobil zcela nové kategorie (studie SC 5), jenž vynikne zejména prostorným interiérem. Přestože charakteristika zatím ukazuje na MPV, MPV to nebude. Ve skutečnosti bude novinka od BMW asi něco mezi kombi a MPV. Zkrátka další zaplňování/vytváření skulin na trhu.

I toto BMW zachová klasickou koncepci s motorem vpředu a náhonem vzadu a svým určením zapadne do kategorie sportovněji střižených vozů pro volný čas. První verze, jejíž příchod na trh se plánuje na rok 2008, poskytne místo pěti pasažérům, později se možná objeví i verze s pohonem všech kol. Karoserie bude navržena tak, aby neměli s nedostatkem místa nad hlavou problémy ani vyšší cestující na zadních sedadlech, což se například o nové jedničkové řadě říci nedá. Dveře se budou zřejmě otevírat proti sobě nebo budou posuvné a usnadní tak nastupování.

Z dalších novinek AMS zmiňuje řadu 1, jež se představí také jako klasické kombi a novou podobu řady 7 naplánovanou pro rok 2008. Nová 7 se údajně umírní po stránce designu, což potvrzuje dřívější signály automobilky o zařazení nižšího rychlostního stupňě v této oblasti. Revoluční kroky se ukázaly být možná až příliš revoluční. Nová 7 dostane také větší rozvor a zjednodušený idrive. Jako poslední se probojovala do vize AMS nová trojková řada. Tu si můžete prohlédnout na exklusivních fotografiích, jež nám dodává Automedia, v našem dřívějším článku.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky