Budoucnost BMW: nová třída, nové pojetí, nové modely

Německý Auto Motor und Sport nastínil možnou budoucnost automobilky BMW a ukázal chystané modely. Nakolik se vyobrazené vozy a uvedené informace shodují se skutečností (což záleží na tom, z jakých zdrojů AMS čerpalo) ukáže až čas, většina údajů však zní poměrně logicky. Jako první upozorňuje AMS na automobil zcela nové kategorie (studie SC 5), jenž vynikne zejména prostorným interiérem. Přestože charakteristika zatím ukazuje na MPV, MPV to nebude. Ve skutečnosti bude novinka od BMW asi něco mezi kombi a MPV. Zkrátka další zaplňování/vytváření skulin na trhu.

I toto BMW zachová klasickou koncepci s motorem vpředu a náhonem vzadu a svým určením zapadne do kategorie sportovněji střižených vozů pro volný čas. První verze, jejíž příchod na trh se plánuje na rok 2008, poskytne místo pěti pasažérům, později se možná objeví i verze s pohonem všech kol. Karoserie bude navržena tak, aby neměli s nedostatkem místa nad hlavou problémy ani vyšší cestující na zadních sedadlech, což se například o nové jedničkové řadě říci nedá. Dveře se budou zřejmě otevírat proti sobě nebo budou posuvné a usnadní tak nastupování.

Z dalších novinek AMS zmiňuje řadu 1, jež se představí také jako klasické kombi a novou podobu řady 7 naplánovanou pro rok 2008. Nová 7 se údajně umírní po stránce designu, což potvrzuje dřívější signály automobilky o zařazení nižšího rychlostního stupňě v této oblasti. Revoluční kroky se ukázaly být možná až příliš revoluční. Nová 7 dostane také větší rozvor a zjednodušený idrive. Jako poslední se probojovala do vize AMS nová trojková řada. Tu si můžete prohlédnout na exklusivních fotografiích, jež nám dodává Automedia, v našem dřívějším článku.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků