Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Hypersport na cestě, SUV na cestě, ničemu se nebráníme. To je jasné poselství sportovní automobilky Lotus.

Generální ředitel automobilky Lotus, Phil Popham, se rozpovídal pro magazín Top Gear o budoucnosti britské sportovní značky. Tak nějak víme, co nás čeká. Pod vlastnictvím čínského Geely bude vznikat sportovní SUV, chystá se pořádný hypersport a nová kapitola základních sportovních modelů.

FSO 1100 Coupe mohlo být polským Lotusem Esprit. Skončilo ve šrotu

FSO 1100 Coupe mohlo být polským Lotusem Esprit. Skončilo ve šrotu

To vše jste tak nějak v posledních měsících mohli pochytit. Jak to ale vidí samotný Popham? „Musíme být pohotoví, dělat správná rozhodnutí a mít se na pozoru. Musíme jednat tak, abychom z tohoto byznysu mohli kdykoliv odejít.“ Což je logické, protože s čínským chlebodárcem a dnešním trhem sportovních vozů se pohybujete na tenkém ledě.

Malá britská sportovní automobilka je jednou z mála, která přežila až do dnešního dne a může se pochlubit již sedmdesátiletou historií. Nyní se díky finanční pomoci od čínského giganta Geely nemusí soustředit pouze na přežití, ale i na rozšiřování modelové řady, což přesně dělají.

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

Podle Pophama má Lotus zůstat i nadále sportovní automobilkou, která bude těšit každého řidiče. Budou se zuby nehty držet svých tradic, což těší určitě nejenom nás. Očekávané elektrické hyperauto by se mělo představit již toto léto. Automobilka se prý ale nebrání ani stavbám sedanů nebo onoho chystaného SUV.

Pracovat na těchto pro Lotus neobvyklých vozech však budou pouze pod podmínkou, že do nich budou moci vtisknout své DNA. Velkým otazníkem pak zůstává i design. Transformovat proporce typických Lotusů třeba do vozu SUV rozhodně nebude jednoduché. Uvidíme, co s tím nakonec Britové provedou.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků