Budiž světlo! Brembo chystá brzdiče s diodami. A nejsou jenom na parádu

Koncepty nejsou v automobilovém světě jen ukázky chystaných vozů, ale také brzdičů. Takto si jejich budoucnost představuje italský výrobce.

Svému konceptu Brembo říká New G Sessanta. Z hlediska designu se inspiruje prvními motocyklovými brzdiči značky z roku 1972 a název odkazuje na tvůrce, jejich příslušnost do 21. století je ale znát na první pohled. Ukazuje použití barevných diod, v této podobě u motocyklových brzdových komponentů, ale stejné LED osvětlení je možné i u osobních aut.

Brembo má nové kotouče se zrcadlovým povrchem. Pomohou v boji proti emisím

Brembo má nové kotouče se zrcadlovým povrchem. Pomohou v boji proti emisím

Může se to celé zdát jako hloupost, ale využití takovéhoto osvětlení je celá řada. Jako první nás napadá sladění s kapotáží motocyklu, ale světlo může také signalizovat opotřebení destiček nebo pomoci s nalezením motorky třeba na nějakém hromadném srazu. Diody jsou ovládané skrze aplikaci v chytrém telefonu (pouze pokud motocykl stojí) a teoreticky by mohly také suplovat výstražné osvětlení při problémech nebo nehodě.

Nebaví vás nudné třmeny na autech? Brembo má možná řešení, záleží však na vkusu

Nebaví vás nudné třmeny na autech? Brembo má možná řešení, záleží však na vkusu

Otázkou však je, jak by se k svítícím a blikajícím brzdičům stavěli ostatní účastníci provozu. V roce 1961 představila firma Goodyear svítící pneumatiky, které se z technického hlediska a po stránce materiálů ukázaly být slepou uličkou. Hlavně také rozptylovaly ostatní řidiče do takové míry, že hrozily nehody. A všichni víme, jak se policie staví například k ventilkům pneumatik s LED...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků