Budeme jezdit ve městěch 60 km/h?

Novela zákona o silničním provozu je trnem v oknu nejen mnoha řidičů, ale i poslanců. Někteří z nich považují bodový systém za přísný a zbytečný, nelíbí se jim také možnost zadržení řidičského průkazu policií přímo na místě spáchání přestupku. Sporným bodem jsou i dětské sedačky, jejichž povinné používání pro menší děti by vedlo k tomu, že by vícedětné rodiny zkrátka autem nejezdily; na nákup sedaček by neměly dostatek financí. Poslední změnou by pak bylo zvýšení povolené rychlosti v obci ze současných 50 km/h na 60 (více v článku na iDNES.cz).

Ačkoliv se přijetí novely stále zdržuje, Šimonovský věří, že zákon projde; je to prý jediná cesta, jak zvýšit bezpečí na českých silnicích. Česko se totiž zavázalo, že do roku 2010 podstatným způsobem sníží nehodovost a počet mrtvých lidí na našich silnících. Vláda není změnám příliš nakloněna, je proto pravděpodobné, že zákon po zapracování drobných poslanců připomínek projde v původní, téměř nezměněné podobě (více v článku Bodový systém: kdy, co, za kolik).

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků