Budeme jezdit ve městěch 60 km/h?

Novela zákona o silničním provozu je trnem v oknu nejen mnoha řidičů, ale i poslanců. Někteří z nich považují bodový systém za přísný a zbytečný, nelíbí se jim také možnost zadržení řidičského průkazu policií přímo na místě spáchání přestupku. Sporným bodem jsou i dětské sedačky, jejichž povinné používání pro menší děti by vedlo k tomu, že by vícedětné rodiny zkrátka autem nejezdily; na nákup sedaček by neměly dostatek financí. Poslední změnou by pak bylo zvýšení povolené rychlosti v obci ze současných 50 km/h na 60 (více v článku na iDNES.cz).

Ačkoliv se přijetí novely stále zdržuje, Šimonovský věří, že zákon projde; je to prý jediná cesta, jak zvýšit bezpečí na českých silnicích. Česko se totiž zavázalo, že do roku 2010 podstatným způsobem sníží nehodovost a počet mrtvých lidí na našich silnících. Vláda není změnám příliš nakloněna, je proto pravděpodobné, že zákon po zapracování drobných poslanců připomínek projde v původní, téměř nezměněné podobě (více v článku Bodový systém: kdy, co, za kolik).

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 19 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků