Budeme jezdit ve městěch 60 km/h?

Novela zákona o silničním provozu je trnem v oknu nejen mnoha řidičů, ale i poslanců. Někteří z nich považují bodový systém za přísný a zbytečný, nelíbí se jim také možnost zadržení řidičského průkazu policií přímo na místě spáchání přestupku. Sporným bodem jsou i dětské sedačky, jejichž povinné používání pro menší děti by vedlo k tomu, že by vícedětné rodiny zkrátka autem nejezdily; na nákup sedaček by neměly dostatek financí. Poslední změnou by pak bylo zvýšení povolené rychlosti v obci ze současných 50 km/h na 60 (více v článku na iDNES.cz).

Ačkoliv se přijetí novely stále zdržuje, Šimonovský věří, že zákon projde; je to prý jediná cesta, jak zvýšit bezpečí na českých silnicích. Česko se totiž zavázalo, že do roku 2010 podstatným způsobem sníží nehodovost a počet mrtvých lidí na našich silnících. Vláda není změnám příliš nakloněna, je proto pravděpodobné, že zákon po zapracování drobných poslanců připomínek projde v původní, téměř nezměněné podobě (více v článku Bodový systém: kdy, co, za kolik).

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků