Budeme jezdit ve městěch 60 km/h?

Novela zákona o silničním provozu je trnem v oknu nejen mnoha řidičů, ale i poslanců. Někteří z nich považují bodový systém za přísný a zbytečný, nelíbí se jim také možnost zadržení řidičského průkazu policií přímo na místě spáchání přestupku. Sporným bodem jsou i dětské sedačky, jejichž povinné používání pro menší děti by vedlo k tomu, že by vícedětné rodiny zkrátka autem nejezdily; na nákup sedaček by neměly dostatek financí. Poslední změnou by pak bylo zvýšení povolené rychlosti v obci ze současných 50 km/h na 60 (více v článku na iDNES.cz).

Ačkoliv se přijetí novely stále zdržuje, Šimonovský věří, že zákon projde; je to prý jediná cesta, jak zvýšit bezpečí na českých silnicích. Česko se totiž zavázalo, že do roku 2010 podstatným způsobem sníží nehodovost a počet mrtvých lidí na našich silnících. Vláda není změnám příliš nakloněna, je proto pravděpodobné, že zákon po zapracování drobných poslanců připomínek projde v původní, téměř nezměněné podobě (více v článku Bodový systém: kdy, co, za kolik).

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků