Bude Škoda Enyaq iV vypadat takto? Maskování odstraňují zdařilé ilustrace

Finální design nového elektromobilu Škody je stále zahalen maskováním, tyto ilustrace by však nemusely být daleko od pravdy.

Netrvalo to dlouho. Po nedávném zveřejnění fotek maskovaných prototypů elektrické Škody Enyaq iV, a našich jízdních dojmů z testování v Irsku, se do práce vložil ruský web Kolesa.ru, aby se pokusil křivky nového SUV na baterky virtuálně odhalit. A výsledek vypadá více než přesvědčivě, i když jisté vzdálení od původního konceptu Vision iV nelze přehlédnout.

Řídili jsme Škodu Enyaq iV. Elektromobil z Boleslavi bude šokovat nejen za tmy!

Řídili jsme Škodu Enyaq iV. Elektromobil z Boleslavi bude šokovat nejen za tmy!

Virtuální podoba odhaleného prototypu Enyaqu iV si bere klasické křivky dnešních modelů Škody a především trochu upravuje pohled na celkové proporce základní verze modelu s větším kufrem o objemu 585 litrů. Jak už totiž víme, později také dorazí „SUV-kupé“, které bude konceptem Vision iV inspirované více.

Rovněž bychom očekávali lehce odvážnější a Škodou nadále proklamovaný krystalický design, a to rovněž v rámci předního osvětlení a masky. Enyaq bude totiž vybaven zajímavým prvkem. Jakmile se denní svícení přepne do nočního režimu (zapnou se tlumení světla), rozzáří se spojnice denních světlometů a jednotlivá žebra masky schovaná pod průhledným krytem. Tato vychytávka bude nicméně volitelná.

Zapomenutá Škoda Eltra položila základy elektromobilů v Česku. Zbylo jich jen pár

Zapomenutá Škoda Eltra položila základy elektromobilů v Česku. Zbylo jich jen pár

O technice a jízdních dojmech jsme se už rozepsali podrobněji. Enyaq iV bude nabízen v několika specifikacích, lišících se výkonem a kapacitou baterií, přičemž vrcholné iV RS má nabídnout až 225 kW (306 koní), pohon všech kol a dojezd asi 460 km. Start sériové výroby je plánován na konec letošního roku a uvedení na trh proběhne na začátku příštího roku.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků