Bude nové Zetko od Nissanu vypadat nějak takto? Odkaz na staré 240Z působí skvěle

Nedávno se objevily zprávy o možném příchodu nástupce Nissanu 370Z. Teď si můžeme rozšířit představivost, jak by mohlo nové Zetko vypadat.

Tak tímto způsobem by nejspíš Nissan získal u nadšenců do starých sporťáků plusové body. O možném nástupci Nissanu 370Z se mluví již delší dobu a před pár dny se objevily znovu. Teď se ukazují od nadšenců v oboru také ilustrace možné podoby nového modelu Z. A v případě designéra Le Yanga Baie je nostalgie opravdu silným tématem.

Nástupce Nissanu 370Z na obzoru. Příští Zetko dostane V6 biturbo a jméno 400Z

Nástupce Nissanu 370Z na obzoru. Příští Zetko dostane V6 biturbo a jméno 400Z

Vysněný vzhled nového Zetka je totiž přímou poctou, respektive moderní reinterpretací designu starého Nissanu 240Z z konce 60. až poloviny 70. let. Tedy klasického kupé s dlouhou kapotou, kulatými světlomety a kabinou se stylově svažující se linií střechy a zádě.

Samozřejmě je ale představa zveřejněná na webu Behance okořeněná současnými prvky. Kulaté světlomety mají grafiku s LED denním svícením, rysy karoserie jsou mnohem ostřejší, teoreticky zde hraje mnohem větší roli aerodynamika a v případě vyobrazené verze Nismo nesmí chybět další vylepšení včetně výrazného zadního difuzoru či křídla.

Nový Nissan X-Trail na dosud nejlepších ilustracích. Do reality už zřejmě nemá daleko

Nový Nissan X-Trail na dosud nejlepších ilustracích. Do reality už zřejmě nemá daleko

Le Yang Bai svůj výtvor označuje jako 480Z. Nedávné informace ovšem mluví o případném označení novinky 400Z. Každopádně, v možném nástupci 370Z bychom se prý mohli dočkat vcelku klasické koncepce s třílitrovým V6 s dvojicí turbodmychadel, pohonu zadních kol a dokonce i možnosti manuální převodovky.

Jednotka nového Zetka by totiž pocházela z aktuální druhé generace Infiniti Q60, které nabízí výkon 407 koní (299 kW) a 475 N.m točivého momentu. Ať už tomu bude jakkoliv, a pokud bychom se vůbec nového sporťáku od Nissanu dočkali v Evropě pod těsnými emisními limity, v tomto balení bychom si určitě dali říct.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků