Bude, nebude. SUV od Bugatti je jako princezna Koloběžka. Jak to tedy je?

V Bugatti si nejspíš řekli, že nám pěkně zamotají hlavu. Nejdříve, že bude, pak že nebude, a teď že bude, jen asi trochu jinak. Co bude s Bugatti na zvýšeném podvozku?

Zprvu to vypadalo jako apríl, ale ten už přece před pár dny byl . U Bugatti se nedávno objevila informace, že z Molsheimu nikdy žádné SUV nevyjede. O crossoveru ale řeč nebyla, že? Náhle se totiž objevila zpráva, že když už by Bugatti udělalo SUV, určitě to nebude SUV v pravém slova smyslu.

Respektive nešlo by o derivát Audi Q8, Bentley Bentayga nebo Lamborghini Urus. Prý by byla vyvinuta vlastní platforma. Unikátní architektura hodná Bugatti se zrodem v domácím Molsheimu. Alespoň tak to nyní řekl šéf Bugatti Stephan Winkelmann magazínu Car Advice.

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Samozřejmě se tím rozbouřily vody, protože Winkelmann tak v podstatě vyvrátil své předchozí tvrzení. Jen si připomeňte jeho řeč z výroční zprávy Bugatti: „Přestože se objevují spekulace a dnešní doba takovým vozům jednoduše přeje, od Bugatti žádné SUV nečekejte. SUV se nehodí jak k samotné značce, tak k její historii“

Nadcházející model však ale nemá být SUV jako takové, ale spíše jakýsi hybrid mezi sportovním autem a crossoverem. Ať už je tím myšleno cokoliv. Dost možná půjde o záhadný vůz pod plachtou, jehož fotografie unikla minulý rok. Najdete ji v galerii.

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Na internetu se teď spekuluje, o co půjde. Jestli vůz bude mít ústrojí z Lamborghini Urus, nebo z Porsche Cayenne E-Hybrid. Vznikají grafické rendery a objevují se diskutabilní informace. Například, že crossover bude mít tisíc koní. Víme ale jen to, že se něco chystá, a že to rozšíří modelovou nabídku Bugatti. Elektrický sedan s názvem Royale je už celkem jistý. Co ale bude dál, je otázka času.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků