Bude, nebude. SUV od Bugatti je jako princezna Koloběžka. Jak to tedy je?

V Bugatti si nejspíš řekli, že nám pěkně zamotají hlavu. Nejdříve, že bude, pak že nebude, a teď že bude, jen asi trochu jinak. Co bude s Bugatti na zvýšeném podvozku?

Zprvu to vypadalo jako apríl, ale ten už přece před pár dny byl . U Bugatti se nedávno objevila informace, že z Molsheimu nikdy žádné SUV nevyjede. O crossoveru ale řeč nebyla, že? Náhle se totiž objevila zpráva, že když už by Bugatti udělalo SUV, určitě to nebude SUV v pravém slova smyslu.

Respektive nešlo by o derivát Audi Q8, Bentley Bentayga nebo Lamborghini Urus. Prý by byla vyvinuta vlastní platforma. Unikátní architektura hodná Bugatti se zrodem v domácím Molsheimu. Alespoň tak to nyní řekl šéf Bugatti Stephan Winkelmann magazínu Car Advice.

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Samozřejmě se tím rozbouřily vody, protože Winkelmann tak v podstatě vyvrátil své předchozí tvrzení. Jen si připomeňte jeho řeč z výroční zprávy Bugatti: „Přestože se objevují spekulace a dnešní doba takovým vozům jednoduše přeje, od Bugatti žádné SUV nečekejte. SUV se nehodí jak k samotné značce, tak k její historii“

Nadcházející model však ale nemá být SUV jako takové, ale spíše jakýsi hybrid mezi sportovním autem a crossoverem. Ať už je tím myšleno cokoliv. Dost možná půjde o záhadný vůz pod plachtou, jehož fotografie unikla minulý rok. Najdete ji v galerii.

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Na internetu se teď spekuluje, o co půjde. Jestli vůz bude mít ústrojí z Lamborghini Urus, nebo z Porsche Cayenne E-Hybrid. Vznikají grafické rendery a objevují se diskutabilní informace. Například, že crossover bude mít tisíc koní. Víme ale jen to, že se něco chystá, a že to rozšíří modelovou nabídku Bugatti. Elektrický sedan s názvem Royale je už celkem jistý. Co ale bude dál, je otázka času.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, pro je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

dnes | Petr Schnagl | 16 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků