Bude, nebude. SUV od Bugatti je jako princezna Koloběžka. Jak to tedy je?

V Bugatti si nejspíš řekli, že nám pěkně zamotají hlavu. Nejdříve, že bude, pak že nebude, a teď že bude, jen asi trochu jinak. Co bude s Bugatti na zvýšeném podvozku?

Zprvu to vypadalo jako apríl, ale ten už přece před pár dny byl . U Bugatti se nedávno objevila informace, že z Molsheimu nikdy žádné SUV nevyjede. O crossoveru ale řeč nebyla, že? Náhle se totiž objevila zpráva, že když už by Bugatti udělalo SUV, určitě to nebude SUV v pravém slova smyslu.

Respektive nešlo by o derivát Audi Q8, Bentley Bentayga nebo Lamborghini Urus. Prý by byla vyvinuta vlastní platforma. Unikátní architektura hodná Bugatti se zrodem v domácím Molsheimu. Alespoň tak to nyní řekl šéf Bugatti Stephan Winkelmann magazínu Car Advice.

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Je to oficiální: SUV Bugatti nebude! Šéf značky vysvětlil, proč jej odmítá

Samozřejmě se tím rozbouřily vody, protože Winkelmann tak v podstatě vyvrátil své předchozí tvrzení. Jen si připomeňte jeho řeč z výroční zprávy Bugatti: „Přestože se objevují spekulace a dnešní doba takovým vozům jednoduše přeje, od Bugatti žádné SUV nečekejte. SUV se nehodí jak k samotné značce, tak k její historii“

Nadcházející model však ale nemá být SUV jako takové, ale spíše jakýsi hybrid mezi sportovním autem a crossoverem. Ať už je tím myšleno cokoliv. Dost možná půjde o záhadný vůz pod plachtou, jehož fotografie unikla minulý rok. Najdete ji v galerii.

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Bugatti prý staví nový elektromobil. A možná se vrátí jedno slavné jméno

Na internetu se teď spekuluje, o co půjde. Jestli vůz bude mít ústrojí z Lamborghini Urus, nebo z Porsche Cayenne E-Hybrid. Vznikají grafické rendery a objevují se diskutabilní informace. Například, že crossover bude mít tisíc koní. Víme ale jen to, že se něco chystá, a že to rozšíří modelovou nabídku Bugatti. Elektrický sedan s názvem Royale je už celkem jistý. Co ale bude dál, je otázka času.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 68 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků