Bude možný odpočet DPH i u osobních vozů?

Ministr financí Bohuslav Sobotka uvedl, že zvažuje vypracovat návrh zákona, který by umožňoval vracet část daně z přidané hodnoty u každého vozu podle toho, jakou by měl nově zakoupený vůz spotřebu. Tento krok by mohl být jedním z těch, které mají lidi motivovat k nákupu úsporných a ekologických vozů. Zda se tento nápad změní v realitu, je zatím předčasné odhadovat. Každopádně by bylo pozitivní zprávou, kdyby se jakkoli změnil současný stav, kdy není možný odpočet DPH z pořizovací ceny osobních vozů, které jsou zjevně nákladovou položkou.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků