Bude možný odpočet DPH i u osobních vozů?

Ministr financí Bohuslav Sobotka uvedl, že zvažuje vypracovat návrh zákona, který by umožňoval vracet část daně z přidané hodnoty u každého vozu podle toho, jakou by měl nově zakoupený vůz spotřebu. Tento krok by mohl být jedním z těch, které mají lidi motivovat k nákupu úsporných a ekologických vozů. Zda se tento nápad změní v realitu, je zatím předčasné odhadovat. Každopádně by bylo pozitivní zprávou, kdyby se jakkoli změnil současný stav, kdy není možný odpočet DPH z pořizovací ceny osobních vozů, které jsou zjevně nákladovou položkou.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků