Bude mít Ferrari výkon přes 900 koní?

V několika internetových fórech věnovaných automobilům proběhly v uplynulých dnech poměrně bouřlivé diskuse na téma nástupce Ferrari Enzo. O něm jsme psali již v březnu a od té doby se alespoň co do oficiálních vyjádření automobilky příliš nezměnilo.

Jenže nelze vždy čekat na oficiální cesty a je třeba využít i dobře informovaných zdrojů, které mají k určitým výrobcům velmi blízko.

A právě jeden z těchto zdrojů, který přináší velmi přesné informace prohlásil, že Ferrari zvažuje příchod ultimativního supersportu, který by dosahoval výkonu dokonce přes 900 koní. Tento vůz by nebyl přímým nástupcem Enza, ale jednalo by se o modifikaci jeho budoucího nástupce, který by měl dosahovat výkonu „jen” okolo 700 koní.

Možná se ptáte, proč něco takového postavit? Ferrari je totiž v segmentu supersportů pojem a i když se to nezdá, v současnosti a ani v blízké minulosti nemělo nic, co by bylo „nej“. Nemá ani nejrychlejší auto, ani nejdražší, ani nejvýkonnější. A právě toto by se mělo změnit. Speciál, který by měl dostat vyšlechtěný a přeplňovaný dvanáctiválec má zajistit alespoň jedno „nej“.

Každopádně i pokud se stanou tyto spekulace realitou, nelze očekávat, že tomu bude dříve než za tři roky a navíc půjde o velmi jednostranný automobil, který se k běžnému použití určitě příliš hodit nebude.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků