Bude mít Ferrari výkon přes 900 koní?

V několika internetových fórech věnovaných automobilům proběhly v uplynulých dnech poměrně bouřlivé diskuse na téma nástupce Ferrari Enzo. O něm jsme psali již v březnu a od té doby se alespoň co do oficiálních vyjádření automobilky příliš nezměnilo.

Jenže nelze vždy čekat na oficiální cesty a je třeba využít i dobře informovaných zdrojů, které mají k určitým výrobcům velmi blízko.

A právě jeden z těchto zdrojů, který přináší velmi přesné informace prohlásil, že Ferrari zvažuje příchod ultimativního supersportu, který by dosahoval výkonu dokonce přes 900 koní. Tento vůz by nebyl přímým nástupcem Enza, ale jednalo by se o modifikaci jeho budoucího nástupce, který by měl dosahovat výkonu „jen” okolo 700 koní.

Možná se ptáte, proč něco takového postavit? Ferrari je totiž v segmentu supersportů pojem a i když se to nezdá, v současnosti a ani v blízké minulosti nemělo nic, co by bylo „nej“. Nemá ani nejrychlejší auto, ani nejdražší, ani nejvýkonnější. A právě toto by se mělo změnit. Speciál, který by měl dostat vyšlechtěný a přeplňovaný dvanáctiválec má zajistit alespoň jedno „nej“.

Každopádně i pokud se stanou tyto spekulace realitou, nelze očekávat, že tomu bude dříve než za tři roky a navíc půjde o velmi jednostranný automobil, který se k běžnému použití určitě příliš hodit nebude.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků