Bude mít Ferrari výkon přes 900 koní?

V několika internetových fórech věnovaných automobilům proběhly v uplynulých dnech poměrně bouřlivé diskuse na téma nástupce Ferrari Enzo. O něm jsme psali již v březnu a od té doby se alespoň co do oficiálních vyjádření automobilky příliš nezměnilo.

Jenže nelze vždy čekat na oficiální cesty a je třeba využít i dobře informovaných zdrojů, které mají k určitým výrobcům velmi blízko.

A právě jeden z těchto zdrojů, který přináší velmi přesné informace prohlásil, že Ferrari zvažuje příchod ultimativního supersportu, který by dosahoval výkonu dokonce přes 900 koní. Tento vůz by nebyl přímým nástupcem Enza, ale jednalo by se o modifikaci jeho budoucího nástupce, který by měl dosahovat výkonu „jen” okolo 700 koní.

Možná se ptáte, proč něco takového postavit? Ferrari je totiž v segmentu supersportů pojem a i když se to nezdá, v současnosti a ani v blízké minulosti nemělo nic, co by bylo „nej“. Nemá ani nejrychlejší auto, ani nejdražší, ani nejvýkonnější. A právě toto by se mělo změnit. Speciál, který by měl dostat vyšlechtěný a přeplňovaný dvanáctiválec má zajistit alespoň jedno „nej“.

Každopádně i pokud se stanou tyto spekulace realitou, nelze očekávat, že tomu bude dříve než za tři roky a navíc půjde o velmi jednostranný automobil, který se k běžnému použití určitě příliš hodit nebude.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků