Bude mít Ferrari výkon přes 900 koní?

V několika internetových fórech věnovaných automobilům proběhly v uplynulých dnech poměrně bouřlivé diskuse na téma nástupce Ferrari Enzo. O něm jsme psali již v březnu a od té doby se alespoň co do oficiálních vyjádření automobilky příliš nezměnilo.

Jenže nelze vždy čekat na oficiální cesty a je třeba využít i dobře informovaných zdrojů, které mají k určitým výrobcům velmi blízko.

A právě jeden z těchto zdrojů, který přináší velmi přesné informace prohlásil, že Ferrari zvažuje příchod ultimativního supersportu, který by dosahoval výkonu dokonce přes 900 koní. Tento vůz by nebyl přímým nástupcem Enza, ale jednalo by se o modifikaci jeho budoucího nástupce, který by měl dosahovat výkonu „jen” okolo 700 koní.

Možná se ptáte, proč něco takového postavit? Ferrari je totiž v segmentu supersportů pojem a i když se to nezdá, v současnosti a ani v blízké minulosti nemělo nic, co by bylo „nej“. Nemá ani nejrychlejší auto, ani nejdražší, ani nejvýkonnější. A právě toto by se mělo změnit. Speciál, který by měl dostat vyšlechtěný a přeplňovaný dvanáctiválec má zajistit alespoň jedno „nej“.

Každopádně i pokud se stanou tyto spekulace realitou, nelze očekávat, že tomu bude dříve než za tři roky a navíc půjde o velmi jednostranný automobil, který se k běžnému použití určitě příliš hodit nebude.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků