Bude brát Aston Martin motory od Mercedesu?

Dny Astonu Martin pod křídly Fordu jsou pryč. Modrý vál sice v Astonu stále vlastní malý podíl, ale  automobilka se dnes o sebe musí postarat sama.

Majoritními vlastníky firmy se stala společnost Investment DAR, která neustále trvá na zvyšování roční produkce. Fabrika Gaydon ovšem není schopna svou výrobní kapacitu zvýšit. Velkou roli v řešení problému má hrát sedmiprocentní podíl Investment DAR v koncernu Daimler Chrysler, pod kterou patří také Mercedes-Benz.

Velké osmiválce a dvanáctiválce s kořeny u Fordu tak možná budou nahrazeny agregáty od Mercedesu, čímž by si automobilka svou situaci jednoznačně ulehčila, ovšem otázkou je, zda Aston Martin tím neztratí na své reputaci. Možností do budoucnosti je i sdílení dalších konstrukčních prvků právě s Mercedesem.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků