Bude brát Aston Martin motory od Mercedesu?

Dny Astonu Martin pod křídly Fordu jsou pryč. Modrý vál sice v Astonu stále vlastní malý podíl, ale  automobilka se dnes o sebe musí postarat sama.

Majoritními vlastníky firmy se stala společnost Investment DAR, která neustále trvá na zvyšování roční produkce. Fabrika Gaydon ovšem není schopna svou výrobní kapacitu zvýšit. Velkou roli v řešení problému má hrát sedmiprocentní podíl Investment DAR v koncernu Daimler Chrysler, pod kterou patří také Mercedes-Benz.

Velké osmiválce a dvanáctiválce s kořeny u Fordu tak možná budou nahrazeny agregáty od Mercedesu, čímž by si automobilka svou situaci jednoznačně ulehčila, ovšem otázkou je, zda Aston Martin tím neztratí na své reputaci. Možností do budoucnosti je i sdílení dalších konstrukčních prvků právě s Mercedesem.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků